15 березня студенти 4 курсу, які навчаються за спеціальністю «Медицина» візьмуть участь у міжнародному моніторинговому дослідженні якості вищої освіти.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.
На основі завдань міжнародного іспиту проведуть дослідження з основ медицини (IFOM – International Foundations of Medicine). Завдання іспиту розроблятиме і перевірятиме одна з найавторитетніших у світі атестаційних агенцій – Національна рада медичних екзаменаторів США ( NMBF). Адмініструватиме іспит Центр тестування при МОЗ України.
Міжнародний іспит відбуватиметься українською мовою у формі письмового тесту. Перед початком тесту студенти пройдуть інструктаж. Тест IFOM складатимуть 4 години. У ньому міститься 160 питань, де з п’яти-восьми варіантів потрібно вибрати один правильний. Для подальшої перевірки усі відповіді опломбовуються Центром тестування при МОЗ України та передаються до Національної ради медичних екзаменаторів США (NBME – National Board of Medical Examiners).
Обов’язковою умовою проходження тесту є наявність паспорта. Користування електронними засобами зв’язку ( телефонами, комп’ютерами, планшетами) – категорично заборонено. Так само не можна брати з собою їжу, годинник і зайві предмети гардеробу. Потрібно чітко дотримуватися вимог екзаменаційної комісії, що оголосять перед початком тесту.
Міжнародний іспит з основ медицини проведуть для того, щоб перевірити знання студентів із фундаментальних дисциплін і вміння застосувати їх на практиці. Питання стосуватимуться нормальної та патологічної анатомії, фізіології, біології, а також біохімії, фармакології та гістології. IFOM (Basic Science) складається з різних тем, кожна з яких має певну вагу. Питань щодо медичних знань і базових наукових концепцій буде найбільше (62-68%) тесту.
Результати міжнародного іспиту не позначаться на рейтингу успішності студентів поточного навчального року і не передбачають відрахування студентів із університетів.
Нагадаємо, що минулого року Міністерство освіти та науки ввело єдиний державний кваліфікаційний іспит для атестації знань студентів-медиків. Такий екзамен українські студенти складатимуть вперше.
Вікторія Козар для Syla.news