Порошенко підписав закон про курс на НАТО та ЄС в Конституції

Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Конституції, які закріплюють курс України на Європейський Союз та НАТО.

Про це повідомляє сайт адміністрації президента.

Президент зробив це у присутності голови Європейської Ради Дональда Туска на засіданні Верховної Ради, присвяченому 5-тій річниці подій на Майдані.

Відтепер у 5-ому абзаці преамбули основного закону після слів «піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України» з’являться слова «та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».

У повноваженнях президента (102 стаття Конституції), Верховної Ради (85 стаття) та Кабміну (116 стаття) тепер з’явився новий пункт — дотримання курсу на ЄС та НАТО.

«До вступу до ЄС та Північноатлантичного альянсу нам ще належить – і ми всі це дуже чітко розуміємо – пройти довгу і тривалу дорогу: подолати бідність, досягти критеріїв членства, зробити нашу складну домашню роботу. Але, наголошую, вже на сьогодні ми досягли безпрецедентного за всю нашу історію зближення з Європою. Ніколи Голова Європейської Ради не виступав українською мовою. Дональд, українською з таким європейським оптимізмом, якого бракує деяким нашим депутатам», – наголосив Президент.

У свою чергу, Президент Європейської Ради Дональд Туск у 5-ту річницю Революції Гідності українською мовою подякував всім українцям за стійкість.

«Ви встояли у найважчу мить вашої історії. Ви будете залишатися гордими та незламними всупереч геополітиці, всупереч злим намірам агресивного сусіда і всупереч байдужості та лицемірства багатьох впливових гравців світової політичної сцени. Ви встояли, хоча ваші партнери не завжди допомагають вам так як належить. Знаю це добре. Знаю це як, напевно, мало хто інший», – зауважив Дональд Туск. 

Закон набуде чинності на наступний день після його публікування.

Як відомо, 7 лютого Верховна Рада підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.

355 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up