На Львівщині почалась кампанія з вакцинування від кору дітей

Протягом кампанії мають намір вакцинувати 50 тисяч дітей протягом трьох тижнів.

Про це повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Львівщина забезпечена дозами вакцини – на залишку в області їх є понад 44000. Окрім того, сьогодні розпочинається розвезення додаткових доз.

Відтак, у Львівську область надійде ще близько 70000 доз вакцин від паротиту, кору та краснухи, виробництва Бельгії. Також наявні вакцини виробництва США. Усі вони безпечні і закуповуються дитячим фондом ЮНІСЕФ.

“Це наша спільна так звана “спецоперація”, яку Міністерство охорони здоров’я України ініціювало на початку січня. Хочу сказати, що спалах кору зараз триває у всьому світі. Але сумне лідерство серед країн Європи займає Україна. Саме тому ми маємо вживати надзвичайних заходів. Хочу сказати, що ця кампанія націлена здебільшого на дітей, які пропустили щеплення від кору, паротиту та краснухи у минулому. Сьогодні ми маємо більш-менш відповідне покриття щепленнями дітей, відповідно до календаря щеплень тих, які народжуються зараз. Коли розпочався спалах кору у 2017 році ми виявили близько 800 тисяч дітей, які пропустили планові щеплення. Ці діти можуть захворіти на кір у будь-який момент. Ми це спостерігаємо сьогодні по всій Україні. Саме через те, що нам треба захистити цих дітей від кору ми почали “спецоперацію” у Львівській області. Сьогодні стартує її активна фаза. Якщо у довідці пише, що дитина вакцинована, а батьки знають, що це не так, то Міністерство охорони здоров’я України надає можливість таким дітям також бути вакцинованими”, – пояснила заступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина.

Зазначимо, що вакцинація дітей здійснюватиметься або у школах, або у амбулаторіях, що розташовані близько до шкіл.

“Увесь цей час спільно ми намагалися усіма способами донести до суспільства інформацію про те, що вакцина є, вона у достатній кількості, за неї не потрібно платити. Єдине, що потрібно – прийти і щепитися. Вакцина є якісною бельгійського та американського виробництва.
Упродовж січня-лютого у школах області ми проводили загальношкільні батьківські збори, де роз’яснювали усю необхідну інформацію. Адже поінформований – означає озброєний. Ми повинні зробити усе можливе, щоб наші діти не хворіли. Нам слід подумати про здоров’я та майбутнє своїх дітей”, – нагадав перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

За словами генерального директора Центру Громадського здоров’я МОЗ України доктора Володимира Курпіти, за останній місяць по Україні було зроблено 189000 щеплень.Відтак, охоплення вакцинацією зросло більше, ніж у 2 рази.

Читати також:  188 людей захворіли на кір у Львівській області

У Львівській області за останній місяць щеплення зробили більш, ніж 12000 осіб. За інформацією департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, загалом отримали щеплення проти кору у поточному році 23111 осіб, з них – 13075 дітей, віком 6-18 років.

Додамо Львівська область станом на січень була лідером серед областей України щодо кількості хворих на кір.

Читати також:  Безкоштовно вакцинуватимуть від кору дорослих з групи ризику
298 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up