ГПУ повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам

Генеральна прокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. Про це заявив начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк 19 лютого в Києві.

Про це повідомляє Громадське.

«Щодо причетних до вбивств осіб результати розслідування такі: повідомлено про підозри загалом 66 особам, стосовно 16 з них обвинувальні акти направлені до суду, стосовно чотирьох розслідування триває досі, ще 46 осіб перебуває у розшуку», — сказав Горбатюк.

Він зазначив, що підозри в організації злочинів повідомили також «екс-президенту, міністру внутрішніх справ, його заступнику, керівництву київської міліції, керівництву СБУ та їхнім підлеглим».

Горбатюк також додав, що впродовж 2018 року слідчі отримали дозволи на заочне досудове спецрозслідування, але з початком діяльності Державного бюро розслідувань така можливість була втрачена.

«На сьогодні це неможливо, в тому числі стосовно організаторів. Ця проблема на сьогодні не вирішена, хоча було голосування у ВР, але не було проголосовано», — сказав Горбатюк.

Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

407 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up