Суд надав Генпрокуратурі доступ до внутрішньої документації видання «Новое время»

Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» через матеріали про прокурора Олександра Корнійця.

Про це повідомляє “Громадське”.

Також ГПУ надали доступ до всіх матеріалів, які надсилав на пошту видання журналіст Іван Верстюк, повідомило «Новое время». Верстюк є автором розслідувань.

«Рішення Печерського райсуду, що дає Генпрокуратурі необмежений доступ до редакційних матеріалів, порушує, за оцінкою НВ, не тільки свободу слова, але і право журналістів на захист джерел інформації. Про цей випадок уже проінформовано ОБСЄ і низку народних депутатів Верховної Ради», — повідомили у редакції.

Розслідування ГПУ, у межах якого ухвалили таке рішення суду, стосується його матеріалу «Діамантова дочка» про дочку колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яка навчається в Британії. У виданні зазначають, що при публікації матеріалу спиралися на розслідування Британського кримінального агентства.

Якщо редакція не надасть ГПУ доступ до документів та матеріалів, правоохоронці можуть провести обшук, повідомило «Новое время».

Зазначимо, Олександр Корнієць є фігурантом справи «діамантових прокурорів», у липні 2015 року його затримали на хабарі. Його звільнили, але справа досі перебуває в суді. У матеріалі «Нового времени» зазначено, що екс-прокурор при зарплаті 200 тисяч гривень на рік оплатив навчання дочки на суму понад 120 тисяч фунтів стерлінгів. ГПУ вважає публікацію цих відомостей розголошенням таємниці досудового слідства.

299 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up