Меркель: Я на боці Порошенка, але питання щодо «Північного потоку-2» залишаються дуже важливими

Федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа не має права припиняти відносини з Росією.
Про це повідомляє Громадське.

«Україна повинна залишитися транзитною державою. Інші трубопроводи і надалі існуватимуть, у нас вже є «Північний потік-1» і це не призвело до того, що все обернулося проти України. У зв’язку з цим виникає питання: чи правильно, що Росія тримає в своїх руках контроль за поставками газу… Зараз розумно видається експортувати газ зі США, але ми не збираємося виключати Росію з поля зору. Геостратегічно Європа не має права припиняти відносини з Росією. З одного боку, звісно, я на боці Порошенка, з іншого боку, питання щодо «Північного потоку-2» також залишаються для мене дуже важливими» — сказала Меркель на Мюнхенській конференції з безпеки 16 лютого.

Вона додала, що «Північний потік-2» не вирішує проблему диверсифікації постачальників газу для Німеччини.

«Європі потрібна диверсифікація джерел… А російський газ залишається російським незалежно від того, як він надходить — через Балтійське море чи через Україну» — пояснила вона.

Меркель наголосила, що й після побудови нової гілки Північного потоку Німеччина продовжить шукати нові джерела постачання.

Раніше представники урядів країн-членів ЄС спільно з Європарламентом узгодили перегляд енергетичного законодавства Євросоюзу, яке враховує компроміс між Францією та Німеччиною і зменшує перешкоди для будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

8 лютого стало відомо, що Франція та Німеччина досягли компромісу щодо змін до енергетичного законодавства ЄС. Зокрема, країни зняли перешкоди для будівництва російського газопроводу в обхід України.

Раніше Румунія, яка наразі головує у ЄС, винесла на обговорення ЄС зміни до енергетичного законодавства, яким пропонувала поширити європейські норми на морські газопроводи, зокрема «Північний потік-2». Попередні країни, що головували в ЄС — Австрія та Болгарія — виступали проти цього, адже підтримують будівництво російських газопроводів в обхід України. Так само підтримує будівництво «Північного потоку-2» Німеччина.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 600 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

323 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up