Апеляційний суд продовжив арешт Савченко, її захист заявляє про його незаконність

Апеляційний суд Чернігівської області продовжив на два місяці термін утримання під вартою народному депутату Надії Савченко, який закінчувався 15 лютого.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

Відповідне рішення суд прийняв на засіданні, на якому розглядав також питання про підсудність справи за обвинуваченням Савченко і екс-керівника Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана в діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Апеляційний суд перенаправив питання про підсудність даної справи до Верховного суду України.

Адвокати Савченко були вкрай обурені рішенням апеляційного суду про продовження арешту. За їхніми твердженнями, даний суд вийшов за рамки своїх повноважень і не мав права вирішувати питання про продовження арешту.

Нагадаємо, у березні 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Юрій Луценко оголосив підозру народній депутатці. Надії Савченко та раніше затриманому її товаришу Володимиру Рубану інкримінували  вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.
Згодом Шевченківський районний суд Києва повідомив, що не змінить запобіжний захід у вигляді ув’язнення депутатки Савченко.
Згодом Юрій Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.
11 травня стало відомо, що від Надії Савченко пішли обидва її адвокати — Олег Соловей та Дмитро Бугай. Соловей зазначив, що причиною цьому стала, зокрема, і «некоректна поведінка і позиція сестри Савченко — Віри, яка втручається у робочі відносини захисників і підзахисної».
14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити».
Як відомо, народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув’язнення.
Зазначимо, 26 січня Надію Савченко висунули в президенти.

416 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up