У Львові представили українсько-італійську пісню та кліп про українок, які працюють за кордоном (відео)

Пісню “Зустріти тебе” українською мовою заспівав італійський співак.

Вчора, і інформаційному агентстві Syla.news представили кліп на пісню “Зустріти тебе”, присвячену українкам, які працюють за кордоном. Текст пісні написав український поет, дипломат, колишній генеральний консул України в Неаполі Володимир Карачинцев. Музику до пісні написав та виконав італійський співак Альфонсо Олівер. Творці пісні сподіваються, що вона стимулюватиме українок, які працюють за кордоном, повернутись додому.

Володимир Карачинцев розповів про ідею пісні:

“Наші жінки, які б вони не були гарні, життя так склалось, що вони мусили виїхати за кордон. Проблема частково і соціальна: держава не дбає, люди виїжджають, – сім’ї частково розпадаються. Я чув багато різних думок з приводу повернення жінок з-за кордону, і в тому числі те, що наших людей слід обкладати податками. Вони з-за кордону надсилають чималі суми, що частково потрапляють до казни держави, а їх ще й хочуть оподатковувати. Вважаю, що це ганьба і таких нардепів треба поганою мітлою гнати, якщо у них такі лихі думки.

Серед тих жінок, які працюють там, є окрилені своїми сім’ями і роблять усе, аби ця любов залишалась на відстані. Але любити на відстані нелегко. Я гадаю, що ця пісня приверне увагу до проблеми. Можливо, багато з них займають якусь непривабливу соціальну нішу: доглядальниці дітей, прибиральниці тощо. У Італії також були трудові мігранти, але їхали чоловіки. У нас – жінки. Але українська жінка є емансипованою, гоноровою, хоче, аби процвітала її сім’я.

Я був у Італії на дипломатичній службі двічі: у 1994-1998 роках ми у Римі створювали посольство. Тоді не було якихось міграційних хвиль. Я дивувався, як їдуть туди люди, коли ніхто не чекає, як виплутаються. А  у 2007-2011 роках це був інший світ. 95% мігрантів – жінки.

У нас в генконсультстві України в Неаполі на щотижневій основі по п’ятницях та суботах були дні, коли ми зустрічались у невеликих групах. Я просто дивувався креативності жінок, які тоді щось творили.

Альфонсо, кілька років тому, коли приїхав до України, можливо, не розумів сутності нашої країни. Але через гарних жінок, гарні пісні він наблизився до України. Він робить честь як Італії, так і Україні. Нас з Альфонсо познайомила колись директор Інституту італійської культури в Україні. Я, як дипломат, знав кількох гарних співаків, які давали сигнали українцям і ми робили фестиваль української пісні. Те, що робить Альфонсо, можна назвати гарним італійським словом “ґранде” – велике. Він любить Україну та Італію, і українських дівчат, і хоче поєднати ці країни.

Що ж до пісні, то її текст написаний трохи давніше, але коли ми зустрілись для написання пісні, переробили вірш і залишився приспів. Потім Альфонсо його доробив, – гарно вийшло. Я гадаю, що люди відзначать його поетичний хист, почуття поваги до жінок. Для мене важлива ще одна сторона пісні: ідея передати тугу, передати бажання зустрітись.”

Альфонсо Олівер розповів про створення пісні та кліпу:

“Слова приспіву “зустріти тебе”, можливо, є банальними, але мають дуже велику силу. Вся пісня прекрасна, – складена з простих але, сильних слів, що доходять до серця.

Кліп знімали у Італії: у місті Реджо-Емілія (воно є недалеко від Болоньї) та у Флоренції. Головну роль виконала дівчина з Луцька. У кадрі типова українка, яка має звичайний робочий день: прокидається, іде на роботу…

Та найважливіше у цій пісні та відео, – самотність. Вона постійно присутня у душі тої дівчини. У відео видно, що у неї чудова робота, гарне помешкання, але вона самотня. Нашою метою є показати на прикладі цієї дівчини показати усіх українок, які працюють за кордоном. Ми намагались показати зв’язок її з Батьківщиною. У відео є плакат, мапа України. Цей зв’язок є і у продуктах, якими вона снідає.

Основна тема цього відео – самотність дівчини – весь час крізь все відео, вона завжди самотня. Слова “зустріти тебе” з одної сторони – це слова чоловіка, який хоче зустріти жінку. А з іншої сторони – це слова жінки, яка прагне знову зустрітись з Батьківщиною. Тому символічно вона торкається карти України, наче хоче зблизитись зі своєю країною.

За офіційною інформацією, у Неаполі є близько 33000 українських заробітчан. Увесь Південний округ країни – десь 400 000, а у Італії загалом – майже мільйон.”

Більше про співака Альфонсо Олівера читайте у блозі “Автопортрет з піснею”.

 

7869 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up