Цифрова епоха та її вплив на політику

Уставлене розуміння суспільно-політичних процесів зазнає краху. Звичні нам методи комунікації все частіше йдуть в небуття. Приводом для усього цього стала  інформаційна епоха. Ми стоїмо на рубежі кардинальних змін у головах людей. Що ж собою принесуть ці зміни?

Із появою політичних партій та органів влади в суспільствах ствердилась ієрархічна побудова взаємодії. Ми звикли, що прийняте рішення вищим керівництвом передається у наказовій формі нижчим ланкам. Існував беззаперечний лідер, який втілював задумане із позицій своїх цінностей, навіть якщо вони не поділялись думкою однопартійців. Важливим елементом також є обмеженість інформації. Нею володіло дуже вузьке коло осіб, яке вважало за потрібне дотримуватись цього й надалі.

На зміну партіям, які мали монополію на самоорганізацію та мобілізації в межах того чи іншого питання, яке існує в суспільстві, з’явились мережеві рухи.  Можна сказати, що технологічний розвиток відбувався паралельно з політичним. Мережеві рухи – це форма ведення комунікації однодумців, яка відбувається на платформах соціальних мереж.

Особливістю даного явища є те, що воно розростається в надзвичайно швидкій прогресії. Не існує єдиного центру керування, яке б обмежувало волю інших. Безумовно, існують певні правила, яких слід дотримуватись, але вони поширюються суто на моральні та етичні переконання учасників. Оскільки громадяни об’єднуються задля відстоювання/отримання нових прав та не мають на меті особистого збагачення, то такі принципи є дієвими та не потребують змін. Відмінністю є й те, що учасники цього руху мають однаковий доступ до інформації. В цьому випадку зменшуються ризики щодо маніпулювання даними на користь обмеженої кількості осіб.

Прикладом мережевих рухів є Революція Гідності. Громадяни за рахунок соціальних мереж зуміли виразити своє невдоволення політичним рішенням керівництва держави, організувати та мобілізувати свої сили та поділити обов’язки. Для України це був новий досвід комунікації, який показав свою результативність. За межами нашої держави прикладом можуть слугувати Арабська весна, “жовті жилети” у Франції та інші масові протести, які снують на нашій землі.

Влада, боячись цих сил, розказує про те, що ці рухи організовуються за сприяння ключових геополітичних гравців, які намагають розширити та закріпити свою сферу впливу.  Це все вигадки, оскільки політики розуміють, що вони стають безсилими з такими викликами. Це нова форма вияву своїх демократичних прав для громадян.

Єдиною проблемою цих мережевих рухів є те, що вони не можуть закріпитися в межах легітимної влади. Створення, розвиток та занепад є нетривалим. Перехід в державні інституції трансформують їх під правила, які діють впродовж сотні років.

Можна сказати, що під впливом та подальшим розвитком технологій ми зможемо побачити партії нового зразка, які розвиватимуться під впливом цих рухів. Громадяни безпосередньо з своїх мобільних телефонів та комп’ютерів впливатимуть на прийняття політичних рішень

Валентин Балагура, спеціально для IA Syla.news

7018 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up