Віталій Купрій про оголошення війни Росії, зняття Порошенка з виборів та власні політичні плани

Інтерв’ю позафракційного народного депутата і кандидата на посаду Президента України Віталія Купрія.

Інтерв’ю відбулося у інтерактивному просторі Syla.news у вівторок, 12 лютого у рамках інформаційного марафону “Вибори “П”.

Про оголошення війни з Росією

Я вніс проект постанови у Верховну Раду аби відкрити юридичний шлях наступу на Путіна. Цей шлях не передбачає бойових дій, а передбачає залучення міжнародної спільноти для перемоги. Чому?

На теперішній час із статті 4 Закону України “Про оборону”, ні попередній виконуючий обов’язки Президента України Турчинов, ні Порошенко, після вступу на посаду, не вводили воєнного стану тривалий час. Те, що було наприкінці минулого року – імітація. Тоді всі злякались, особливо Петро Порошенко.

Я пропонував вводити воєнний стан на окупованих територіях, лінії фронту і прилеглих територіях. Воєнний стан – це оборона зсередини. Оголошення війни – це демонстрація того, що ми маємо, назовні. Того, що у нас не внутрішній конфлікт. Навіщо це? Якщо ми кажемо, що у нас Конституція, принцип верховенства права, то як ми можемо порушувати право людини на вільне пересування? Так можна обмежувати права людей виключно тоді, коли воєнний стан.

Зараз не існує жодного рішення Генасамблеї ООН, яке б засуджувало Російську Федерацію. Потрібно змусити ООН реагувати, і обійти вето Російської Федерації у Раді безпеки ООН, визнати що Путіна та його офіцерів можна судити у міжнародних трибуналах.

З першого місяця моїх повноважень у мене виник великий конфлікт з Петром Олексійовичем Порошенком, коли він забороняв мені аби відбулась ратифікація Римського статуту міжнародного кримінального суду. Це той самий трибунал, що мав би судити за злочини і геноцид на Донбасі. Я зрозумів, що він – колаборант і через кілька місяців я вийшов з фракції БПП. Тоді слід було розірвати дипломатичні відносини, не торгувати з країною-агресором, не інвестувати гроші, накласти арешт на весь російський капітал, що є в Україні, аби стягнути завдану нам шкоду. У переліку цих дій є 15 пунктів. Я їх виклав у проекті постанови, яку я зареєстрував.

Зараз виникла проблема: наших моряків, яких полонили у Азовському морі тримають в СІЗО, росіяни вважають їх злочинцями, їх судять. Але якби ми були ворогуючими державами, діяла б Женевська конвенція 1949 року, – вони б тоді вважались військовополоненими. А коли люди не є військовополоненими, а їх вважають злочинцями, до них не має права доступу Червоний Хрест, з ними не можуть спілкуватись рідні та близькі (за конвенціями – можуть)… Більше того, міжнародні конвенції захищають право отримувати грошові перекази і витрачати на їх потреби. Зараз штучно створена ситуація, коли ми не можемо цього робити.

Оголошення війни: коли застосовувалась Резолюція ООН “Єдинство заради миру”, обходиться вето ворогуючої держави, якщо вона є у Раді Безпеки ООН і приймають рішення. Генеральна асамблея зобов’язана висловитись на користь України. Чому? Якщо вони цього не зроблять, то дуже багато маленьких держав, що роблять внески в ООН, вважають цю організацію такою, що мусить виконувати свої функції, вони розчаруються і це розвалить світовий порядок. Це треба зробити!

Але жоден кандидат цього не пропонує, – усі прив’язались до Мінських домовленостей.

Я сповідую націоналістичні ідеї. Путін, Росія – це ворог, але США і Європа – вони нам не союзники. Подивіться що вони роблять: замість того, щоб чітко визначитись з позицією, вводити ще якісь санкції, вони нав’язують нам цей “Мінський шлях”. Але я їх також розумію: коли Петро Олексійович Порошенко приходить до них на перемовини, вони запитують: “А які ви ввели санкції?” Але ніхто не хоче змінювати цю парадигму. Ще раз наголошує: війни не буде, вперед ніхто не піде, на нас ніхто не наступатиме.

Про зняття Петра Порошенка з виборів

Я подав до суду заяву через уповноважених осіб. Я вважаю, що Порошенко, коли лобіював рішення про контроль над новою виборчою комісією, він потрапив у страшенну халепу. Я поясню: оскільки я займаюсь антикорупційними розслідуваннями, я чітко знаю вимоги законодавства про запобігання корупції. Якщо зараз 6 членів ЦВК – від “Блоку Петра Порошенка”, безпосередньо йому підпорядковані, він їх подавав. Декілька інших, Тетяна Сліпачук, – голова ЦВК, на Новий рік відпочивала з Порошенком у державній резиденції “Синьогора” на Прикарпатті: пили дороге шампанське, їли лобстерів… На теперішній час 9 з 16 членів ЦВК узалежнені від Порошенка і мають реальний конфлікт інтересів. Відповідно до статті 35 “Закону про запобігання корупції”, забороняється голосування таких членів, які навіть потенційно мають конфлікт інтересів і участь їх у роботі колегіальних органів. І зараз треба скасовувати постанову ЦВК, якою був зареєстрований Порошенком.

Я думаю, що якби була правова держава, зараз 5 днів на розгляд позовної заяви, потім апеляція. Я думаю 2-3 тижні й Порошенко пішов би назавжди у небуття, як політичний діяч. Якщо будуть тягнути – один сценарій. Я колись судився з Януковичем. за мандатом Майдану, коли розігнали студентів Тоді вищий адміністративний суд навіть не відкрив провадження у справі приблизно 10 грудня це оприлюднили. Я боюсь, аби наш суд не проявив себе з позиції беззаконня. звісно ж ми підемо в апеляцію, якщо будуть неоормалдьні рішення. Але я хочу показати світовій спільноті, що існує правовий шлях усунення корупціонера з зрадника з його посади. те що відбувається підкуп голосів, адміністративний ресурс

Про розслідування НАБУ

Я вважаю, що вони імітують боротьбу з корупцією.

Лише у мене, як у народного депутата оформлений сервіс електронного депутатського звернення на захист людини.  Це може зробити будь-хто, через мій офіційний сайт, і отримати проект мого депутатського звернення. таким скористалось близько 12 тисяч громадян. НАБУ займається профанацією.

Я першим заявив що голова НАБУ Артем Ситник – це корупціонер, який на етапі відбору на голову НАБУ приховав факти біографії, у березні 2015 року. Тоді ніхто не дослухався. Але пізніше зі 70 моїх заяв про злочини топ-корупціонерів (Порошенко, Гонтарєва, Посанюк, Гройсман, Луценко) – не було реакції. Я 70 разів, не полінувався, за допомогою своїх помічників виграв понад 70 справ у суді виграв, за те що вони не реєстрували повідомлення про злочини. Що це відбувається?

В грудні 2014 року я почав збирати підписи аби Путніа почали судити в Гаазькому трибуналі, – мав 155 підписів. До мене звернлись люди Порошенка і сказали аби я цього не робив, бо того не хоче Президент. Юрій Луценко виганяв мене з фракції БПП, коли був керівником фракції, питав мене чим це я займаюсь. У березні 2015 року виникають якісь проблеми у голови Дніпропетровської ОДА. Але є народні депутати з Дніпропетровщини, тодішній керівник СБУ пан Наливайченко каже: “Дніпропетровські нардепи – корупціонери, контрабандисти і так далі…” Потім були справи НАБУ проти мене, – це була помста.

Нас не просто звинувачували, об нас просто витирали ноги. І це неправильно. І якщо вони казали на біле – чорне, на чорне – біле, то я не просто вийшов, я перелічив ті моменти, з якими зіштовхнувся за три місяці. Я сказав, що Порошенко – корупціонер, колаборант.  Тоді, у 2015 році, я був першим нардепом, який зустрічався з дипломатами, їздив у США, до євродепутатів, у ПАРЄ, закликаючи їх придивитись до Порошенка, – чистої води крадія. Ви даєте нам гроші, – вони розкрадаються, чому ви нічого не робите? 4 роки нас ніхто не слухає. Вони всі знають де рахунки Порошенка.

Про ставлення до зняття недоторканості з народних депутатів

Ті, хто за зняття недоторканості – це популісти. Тому що слід розглянути процедуру, яка є зараз. Приходить Генеральний прокурор, надає докази, якщо вони правильні, – недоторканість знімають, всі голосують, нема питань. Адже ж є особливий порядок зняття недоторканості. Але зняли зараз із десяти, – хто сидить у в’язниці? Винен у цьому Генеральний прокурор, НАБУ. Я вважаю, що Президенти і Генеральний прокурор можуть навести лад. Мене б уже давно посадили, якщо я б її не мав. Знаєте за що? Підкинули б наркотики, зброю, гранату. Адже у нас використовують тотальне фальшування справ. В тому числі Саакашвілі, навіть біглий народний депутат Онищенко, – там також є фальшування. Він не “білий і пухнастий”. Але я переглядав матеріали його справи, спілкувався з ним у прямому ефірі моєї телепрограми. І я зрозумів, чому НАБУ не подає до суду, – бо воно просто програє. А Порошенко встановив контроль за його газовим бізнесом “Укргазвидобування” без вироку суду. Про що це говорить? Що правоохоронні органи використовують для рейдерства, для рекету, для переслідування неугодних, в тому числі опозиційних депутатів. А це все призводить до узурпації влади в Україні. Я проти цього.  От у президента зараз імунітет, – не можна нічого зробити, навіть імпічменту.

Про фінансування кампанії кандидата у президенти

Я активно користуюсь Ютубом, Фейсбуком. Відтак, приблизно половину необхідної суми зібрано завдяки меценатам, і людям, які мене підтримуватимуть на виборах. Частково держава фінансує депутатську роботу. І це я дуже вдячний, що прийнята така норма. Люди нас можуть за це критикувати: мовляв нам дають на повноваження (по 35 тисяч у місяць), у нас високі зарплати. Але якщо ми хочемо незалежну від олігархів роботу депутатів, треба якось цьому допомагати. Частина коштів, скажімо, на поїздки, на паливо, – допомагає держава.

Зараз я виконую свої повноваження і як народний депутат, і водночас є кандидатом у президенти. Закон “Про вибори Президента України” забороняє брати відпустку народному депутат на час виборчої кампанії. Зараз якщо є реклама, ніде не зазначається, що я їду кудись, як кандидат у президенти. Я приймаю людей, як народний депутат. Сьогодні я виступав у Івано-Франківську на сесії, піднімав питання війни, так сам пояснював навіщо це треба робити. Я був інших містах і доношу до людей думку, бо я активний депутат. Я не лише зараз це роблю.Торік я відвідав 130 міст України. Майже всі ці міста мають більше 20000 населення. Це мій ритм життя вже близько 13 років.

Про рейтинги та соціологію

Про соціологію мені самому було цікаво. Коли я замовляв окремо, мені показували рівень впізнаваності 15%, рейтинг – 3-1% (це було у грудні). Це було опитування КМІС – начебто надійна організація. А потім вони проводять загальне дослідження – 0%. Я прийшов і вирішив розібратись, у якості вже кандидата у президенти. Я у них спитав: “Як це так може бути: 3%, потім 0%? Покажіть перелік питань!» Мені показують, а у переліку нема мого прізвища. Тобто, мене просто не вносять на оцінку! Є 17 кандидатів. Ті, хто не зареєстровані, – вже у списку, а ті, хто зареєструвався кандидатом у президенти – нема. Це ж маніпуляція! Соціологічні опитування робляться на замовлення, – не треба їм довіряти, бо замовник може заплатити і плюс-мінус 2% комусь там поставлять. Я вважаю, що зараз десь 30% населення хочуть нових молодих лідерів, спілкуючись з мільйонами людей через Фейсбук і Ютуб та сотні тисяч на особистих зустрічах під час поїздок, у мене є великий шанс набрати гарний відсоток. Мій виборець у великих містах. Якщо буде відсоток гарний, – однозначно буде парламентська партія: треба йти у Верховну Раду, треба йти у міські ради. І в цій ситуації, можливо, претендувати на Генерального прокурора. А чому ні? У мене все є: провадження відкриті, розслідування проведені. Я на телеканалі “ЗІК” вів програму “Громадська прокуратура”. Зараз її забрали, тому що дуже багато балакав.

Про команду

Це молоді юристи, адвокати, деякі з них працювали в органах, можливо й навіть у Генеральній прокуратурі, не погодилися з системою, – хтось примушував їх носити хабарі… У мене зараз десь 15 юристів, з якими працюємо. В штабі вони працюють  Києві на вулиці Смоленській 31-33, а також у областях на базі приймалень. Моя команда: це силовики і правники.

Я шукаю прихильників. До сих пір звертаються нові люди. Це саме головне – знайти людей, які хочуть ставати владою: балотуватись у депутати, ставати мерами і в тому числі підтримати мене у президентських виборах. У Львові в мене є приймальня біля магазину “Ібіс”

Загалом у мене як народного депутата є 30-35 приймалень. У мене на сайті Купрій.інфо є контакти та інше. Я дуже добре спілкуюсь через Фейсбук, – у мене там півтора мільйона підписників, я роблю реклами своїх поїздок,  коли я рекламую щось, люди звертаються до мене приватно і намагаються організувати зустріч, домовляється де  ми можемо співпрацювати.

Я заступник голови правоохоронного комітету, багато років присвятив саме цій реформі і вважаю, якщо не буде права в Україні, то нічого не буде. Я вважаю, що права людей – це виключно президентські повноваження. А деякі кандидати у президенти пропонують якісь урядові речі.

Я зараз готую дисертацію про Конституційному праву, а моя докторська буде присвячена електронному державному урядуванню. Це дуже пов’язано з моєю роботою. Треба зробити справжнє народовладдя через електронне урядування!

Підтримка родини

10 днів тому була телепрограма про мою дружину. Мої батьки мене підтримують, моя дружина – бойова. Був час, коли я вів справу проти Вілкула, коли ми жили окремо і зустрічались таємно. А зараз вона у мене вірить.

909 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up