У закладах масового відпочинку і дозвілля стануть обов’язковими протидимні пристрої

Йдеться про театри, музеї, кінотеатри, клуби, цирки, концертні зали, дозвільні громадські заклади.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Згідно запропонованих змін до Державних будівельних норм щодо закладів культури та дозвілля у культурно-видовищних та дозвільних громадських закладах окрім обов’язкового облаштування автоматичних систем пожежогасіння потрібно також обов’язково облаштовувати системи протидимного захисту.

“Пожежа – це дуже небезпечне явище. Особливо, якщо стається у великому закритому приміщенні, такому як ТРЦ, де є багато окремих дозвільних громадських закладів, які відвідує велика кількість людей. І небезпеку для людини при цьому становить не тільки і не стільки сам вогонь, а й дим, який є одним з основних факторів пожежі. Сьогодні у чинних ДБН прописана обов’язковість влаштування лише систем протипожежного захисту. Своєчасне попередження людей та захист від впливу диму під час евакуації є надважливим. Експертні оцінки говорять, що робота систем протидимного захисту може мінімізувати на 10% можливість виникнення аварійних ситуацій під час пожежі. Тому ми враховуємо таку пропозицію в ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, — пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе.

Крім того, він зазначив, що зараз в будівельних нормах не передбачені вимоги щодо часу евакуації із закладів культури та дозвілля у складі багатофункціональних комплексів. Тому в оновлених ДБН також пропонується зазначити ці вимоги щодо розрахунків гранично допустимого проміжку часу евакуації, що має значно зменшити кількість можливих травм при евакуації.

Проект нових ДБН розробляється ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну чинного ДБН В.2.2-16-2005 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» та розповсюджується на проектування нових і реконструкцію існуючих однозальних і багатозальних будівель і споруд закладів культури та дозвілля, окремо розташованих та вбудованих у багатофункціональні центри.

Нагадаємо, минулого року після пожежі у торгово-розважальному центрі в російському місті Кемерово, у торгово-розважальних центрах, закладах культури українських міст проводили протипожежні інспекції.

 

364 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up