Верховний суд визнав незаконним віднесення «Златобанку» до неплатоспроможних

Велика палата Верховного суду ухвалила рішення, яким визнали незаконним рішення Національного банку України щодо віднесення «Златобанку» до категорії неплатоспроможних та подальшу ліквідацію цього банку.

Відповідне рішення ухвалили 5 лютого 2019 року, проте повного тексту рішення наразі немає, повідомляють у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, передає Громадське.

У Фонді гарантування заявляють, що таке рішення Верховного суду несе низку ризиків, адже, зокрема, робить безпідставними виплати вкладникам банку державного відшкодування втрачених депозитів. Таких відшкодувань виплатили 14 тисячам клієнтів на загальну суму 825 мільйонів гривень.

«Втрата Фондом контролю над активами фактично унеможливить задоволення вимог вкладників та кредиторів на загальну суму у понад 6,5 млрд грн, у тому числі вкладників-фізичних осіб на більш як 1,8 млрд грн, за процедурою, передбаченою законом», — йдеться у повідомленні.

Водночас визнання судом рішення про виведення «Златобанку» з ринку незаконним не поверне цей банк назад на ринок, адже такої процедури не передбачено у законодавстві.

«При цьому, скасування рішення про віднесення банку до неплатоспроможних не відновлює його платоспроможності і не передбачає повернення його на ринок, оскільки подібне не передбачено законом. Тобто, ситуація, по суті, заводиться у глухий кут», — додають у Фонді гарантування.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Національний банк України відніс “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних.

432 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up