Lviv Open Lab: чим цікаві лабораторії для школярів

Із початком нового навчального року, у вересні, на Сихові запрацює унікальний освітній простір Lviv Open Lab, де школярі зможуть проводити наукові досліди у лабораторіях, майструвати з дерева та навіть створити і запрограмувати власний пристрій.

Про це розповіла координаторка проекту Олена Павлюк, повідомляє Львівський портал.

«Lviv Оpen Lab – це міський простір інноваційної освіти, те місце, де можна буде робити щось власними руками. На площі 1000 кв м буде три латораторії: фізико-хімічна, ІоТ-лабораторія, тобто роботехніка, біотехнологічна лабораторія, а також майстерня по роботі з деревом, лекторій, медіастудія та бібліотека. Саме тут діти зможуть проводити дослідження, а головне – не просто прочитати щось у підручнику, а пізнавати це в реальних умовах», – розповіла Олена Павлюк.

Працюватиме Lviv Оpen Lab на просп. Червоної Калини, 58. Всі лабораторії будуть оснащені необхідним обладнанням, тому учні, які навіть на лабораторних заняттях у школі зазвичай обмежені зошитом і підручником, тут зможуть проводити справжні дослідження з хімії, фізики та природничих наук.

Також тут збираються встановити 3D-принтер, комп’ютери, швейну машину, оверлок. Тож окрім досліджень, школярі зможуть створити та запрограмувати власні пристрої – робота чи, наприклад, ракету, виготовити сувеніри з дерева, а молодь матиме нагоду відвідувати лекції.

Зараз у приміщенні активно тривають ремонтні роботи. Перед їхнім початком Олена Павлюк встигла побувати у подібних інноваційних освітніх просторах у Варшаві, вивчити їхній досвід роботи, проконсультуватись із науковцями.

«Я спеціально їздила у Варшаву, щоб побачити на власні очі те, як там працюють такі заклади. І це прикро, бо такі інноваційні простори там є звичними речами, а от для України – це велика новинка. Я випитувала, що і де краще поставити у конкретній лабораторії, які досліди за рівнем складності можна проводити… У нас вже є науковці, які готові проводити заняття і досліди з дітьми. Якщо все йтиме за планом, то відкриття Lviv Оpen Lab заплановане на травень-червень, за літо ми ще хочемо завершити остаточні напрацювання, щоб із початку навчального року діти могли вже приходити», – зазначила Олена Павлюк.

Наразі ще невідомо, чи будуть всі заняття у Lviv Оpen Lab безкоштовними. Втім частину витрат таки планують покривати із бюджету Львова.

«Безкоштовного нічого немає. Питання у тому, хто ж платить. Власне, зараз ми це вирішуємо. Я думаю, що учні матимуть можливість навчатись у нас за кошти міського бюджету. У грудні міська рада прийняла програму розвитку дітей та молоді із застосуванням інноваційних методів, тому у питанні фінансування ми орієнтуємося на неї», – додала Олена Павлюк.

Зазначимо, що концепцію такого інноваційно-освітнього простору розробляла громадська організація MakerSpace Lviv. У 2017 році вона подала свій проект на громадський бюджет, але він не отримав достатню кількість голосів. Попри це мерія вирішила, що проект є корисною ініціативою, яку необхідно реалізувати. У яку саме суму обійдеться місту створення Lviv Оpen Lab, поки невідомо.

Результатом діяльності такого простору має стати популяризація науки серед дітей, здобуття практичних навиків та розвиток їхнього креативного мислення.

Syla.news

358 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up