Вперше за 5 років банківська система України стала прибутковою

Прибуток банківської системи за 2018 рік сягнув історичного максимуму.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

У 2018 році платоспроможні банки отримали 21,7 мільярда гривень чистого прибутку. Останнього разу банківська система була прибутковою у 2013 році, коли її прибуток становив 1,4 мільярда гривень.

Суттєве зростання прибутковості банківської системи у 2018 році стало можливим за рахунок зменшення відрахувань у резерви при стабільному зростанні процентного та комісійного доходів. Зокрема, обсяг відрахувань банками у резерви скоротився більш як удвічі – з 49,2 мільярда гривень у 2017 році до 23,7 мільярда гривень у 2018 році. Водночас чистий процентний та комісійний доходи банківської системи збільшились загалом на 38%.

Основним джерелом процентних доходів продовжують бути доходи банків від кредитування юридичних осіб (46% від загального обсягу), вкладень в цінні папери (27%) та кредитування фізичних осіб (26%). Водночас посилення ролі комісійних доходів відбулось в умовах розвитку розрахунково-касових та інших супутніх кредитуванню платежів – до 25% у структурі усіх доходів.

“Після збиткових для банківської системи 2014-2017 років, фінансовий результат банків за 2018 рік в 21,7 мільярда гривень є найбільшим на історичному горизонті. Він став можливим за рахунок активізації банками кредитування, насамперед роздрібного гривневого на понад 30% у річному обчисленні. Також збільшенню прибутку банківського сектору сприяло зниження банками відсоткових ставок за вкладами громадян упродовж більшої частини року і значне зменшення обсягів формування резервів, що демонструє пророблену банками роботу з адекватного оцінювання активів та відповідного формування резервів у попередні роки. Ми очікуємо, що 2019 рік також стане успішним для банків у частині прибутковості, оскільки обсяги кредитування продовжать зростати”, – пояснила перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

Водночас, у минулому році значно зменшилася кількість та частка збиткових банків. Так, з 77 платоспроможних на 1 січня 2019 року банків 64 банки були прибутковими та отримали чистий прибуток 34,4 мільярда гривень, що перекрило збитки 13 банків на 12,7 мільярда гривень. За підсумком 2017 року збитковими були 19 з 82 діючих на той момент банків.

Прибуток у 2018 році був сформований, головним чином, групою банків з іноземним капіталом (15 мільярдів гривень прибутку за рік) та ПриватБанком (11 мільярдів гривень) за збитковості банків з державним російським капіталом (11 мільярдів гривень збитку).

460 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up