“Віддайте нам наші гроші!” Шахтарі знову пікетують у центрі Львова (фото, відео)

Сьогодні, 6 лютого, шахтарі Червонограда вкотре прибули під стіни Львівської облдержадміністрації для того, щоб нагадати обласній владі про свої вимоги та зарплатні борги.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Шахтарі тримали прапори та плакати із написами: «Уряд, підтримай шахтарів Галичини не словом, а ділом!», «Поверніть зароблені гроші шахтарям Львівугілля».

Гірники, як і раніше, мають три основні вимоги. Перша з них – погашення зарплатного боргу працівникам державного підприємства “Львіввугілля”.

“Заборгували нам грудень і фактично вже січень. Це приблизно 200-220 мільйонів. Це місячний фонд, плюс 43% ще за грудень. Нехай (представники ЛОДА та ЛОР, – ред.) виходять, пояснюють, коли вони будуть давати гроші, як будуть працювати ОДА і міністри”, – розповів голова регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України, шахтар з Червонограда Віталій Оніжук.

Наступною проблемою стала Національна вугільна кампанія, яка “нікому не потрібна”. Ще одне питання, яке піднімалось – це збут вугілля.

“Ми возимо сюди своє вугілля за 700-800 кілометрів, коли Добротвір за 12 кілометрів звідси”.

Голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості Олег Турчин прочитав звернення профспілки до кабміну та керівництва Львівської області.

“В разі невиконання наших законних вимог залишаємо за собою право на більш радикальні дії. Тому влада повинна зрозуміти: або вони виходять сюди, спілкуються з людьми, які бережуть енергобезпеку держави, або я даю команду зайняти обидва приміщення обласної державної адміністрації та обласної ради”, – затвердив Олег Турчин.

До гірники вийшли представники Львівської обласної ради та Львівської облдержадміністрації:

“Ми знаємо ваші вимоги. Це стосується більше компетенції Кабінету міністрів України, але хочу висловити позицію обласної ради: обласна рада ваші вимоги підтримує, бо вони справедливі”, – заявив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гріняк.

Заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський запевнив, що керівник ЛОДА Олег Синютка підніме питання шахтарських зарплат під час сьогоднішнього відрядження до столиці.

“Ви прекрасно бачите, що впродовж останнього часу як тільки кошти заходять на Центренерго, вони одразу скеровуються до вас. Я розумію, що це не ті кошти, які би ви хотіли бачити, не 100 чи 160 мільйонів. Поступило 15 мільйонів – пішли до вас, поступило 10 – пішли до вас”, – пояснив Ростислав Замлинський.

Проте після виступу чиновників шахтарі продовжили скандувати «Зарплату!» та «Ганьба!» й залишилися під стінами ЛОДА.

Додамо, 5 лютого, на рахунки ДП “Львіввугілля” надійшли кошти від реалізації вугільної продукції, які скеровані на виплату заробітної плати в розмірі 7% за грудень 2018 року.  Загалом за грудень 2018 року буде виплачено 57% заробітної плати.

Нагадаємо, торік 2 листопада шахтарі провели акцію протесту перед будівлею Львівської облдержадміністрації. Перед цим вони оголошували безстрокову акцію протесту і перекриття однієї з доріг на Львівщині, однак згодом відмовились від перекриття дороги. На початку листопада що на рахунки “Львіввугілля” надійшли кошти, скеровані на виплату заробітної плати в розмірі 10% за вересень 2018 року. 16 листопада вони перекрили дороги у Жовківському районі через заборгованість заробітної плати. А у грудні прокуратура відкрила кримінальну справу за невиплати шахтарських зарплат за жовтень-листопад.

Марта Лазарчук, Syla.news

390 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up