Українці готові до впровадження роздільного збору сміття, але їм бракує інформації

Такого висновку дійшли у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на основі результатів соціологічного дослідження.

Про це повідомляє пре-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Так, за результатами дослідження «Організація системи збирання побутових відходів у населених пунктах (зокрема, сортування)», яке було проведене Урядовим контактним центром на замовлення міністерства стало відомо, що можливість роздільного збирання побутових відходів на контейнерних майданчиках має майже 49% опитуваних. Стільки ж з них впевнені, що орієнтуються в тому, які види побутових відходів небезпечні для природи та людини і тому бажано збирати їх окремо. Понад 46% опитаних стверджували, що хочуть знати більше про програми з прийому та утилізації побутових відходів.

Крім того лише 2,9% опитаних користуються сміттєпроводами, що також може позитивно вплинути на впровадження сортування сміття у містах з багатоповерховою забудовою.

“Результати опитування свідчать про готовність населення до впровадження роздільного збирання побутових відходів. Водночас необхідно проводити активну роз’яснювальну роботу серед населення стосовно екологічного поводження з побутовими відходами, перш за все їх роздільного збирання”, – додають у міністерстві.

Довідково

Читати також:  Готелі у Львові сортуватимуть сміття

Дослідження проводилося шляхом телефонного опитування заявників, які звернулися на урядову «гарячу лінію» та на лінії контактних центрів областей, і подальшого аналізу отриманих даних.

Мета – дослідити громадську думку щодо організації системи збирання побутових відходів у населених пунктах та визначити потенціал ефективного використання та вдосконалення цієї системи, зважаючи на діяльність Уряду, спрямовану на наближення законодавства України до європейських стандартів, зокрема в екологічній сфері, а саме: на стимулювання населення до сортування побутових відходів та впровадження програм їх переробки, а також на популяризацію серед населення необхідності дбайливого ставлення до природи в цілому.

Читати також:  Герберт Спенсер - творець теорії суспільства

Телефоном опитали громадяни з усіх областей України (усього – 808 респондентів). До даного опитування долучилися: Дніпропетровський, Закарпатський, Запорізький, Івано-Франківський, Кіровоградський, Київський, Луганський, Львівський, Полтавський, Сумський, Херсонський, Хмельницький, Черкаський обласні контактні центри. Також частина респондентів взяли участь в опитуванні (відповіли на запитання анкети) безпосередньо на веб-сайті Центру.

Наразі роздільне збирання побутових відходів впроваджено у 1200 населених пунктах України.

У 21 населеному пункті працюють 26 сміттєсортувальних ліній, у 18 – такі лінії будуються.

Нагадаємо, торік в Україні розробили Національний план управління відходами.

544 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up