Державні органи посилюють співпрацю з метою ретельного стягування аліментів

Представники держслужб і управління юстиції починають реалізацію домовленостей зафіксованих у меморандумі, підписаному в січні цього року.

Про це сьогодні на прес-конференції сьогодні розповіли структурних підрозділів Держпраці, органів юстиції, виконавчої служби, центру зайнятості, – повідомляє кореспондент Syla.news.

На початку минулого року Міністерство юстиції почало кампанію з погашення заборгованості по аліментах. Прийняли 2 пакети законів, новели до законодавства якими посилено відповідальність боржників.

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби Юрій Сало пояснив:

“Щодо співпраці з Держслужбою зайнятості, меморандум передбачає, що державні виконавці у результаті виконання рішень судів про стягнення аліментів, з’ясувавши що особа є безробітною, але може працювати і сплачувати аліменти, її скеровують у Центр зайнятості, де її працевлаштують. Також звідти громадянина можуть скеровувати на курси перекваліфікації, запропонувати роботу після курсів. Якщо ж особа відмовлятиметься від скерувань у Центр зайнятості, до неї застосовуватимуть примусові дії. Тоді вона виконуватиме суспільно-корисні роботи, оплату яких переводитимуть на дітей, як аліменти.

Якщо ж державний виконавець, який знатиме що особа сплачує аліменти і отримує кошти неофіційно, має заробітну плату “в конвертах”, то повідомлятиме про це у інспекцію праці. Тоді інспектор з питань праці виїжджатиме на місце до роботодавця і встановлювати, чи дійсно така особа працює неофіційно, вживати заходів щодо неофіційного працевлаштування особи. В результаті такої співпраці будуть надходження у бюджет, стягнення аліментів на чию користь суд призначив стягнення аліментів.”

Суспільно-корисні роботи є новим видом покарання: особа спрямовує на погашення боргів по аліментах кошти, зароблені на таких роботах. Тривалість таких робіт може бути від 120 до 340 годин у органах місцевого самоврядування: благоустрій на вулицях тощо. Якщо протягом виконання цих робіт боржник не зрозуміє, що може працювати на більш оплачуваній роботі, державний виконавець мусить повторно скерувати протокол про притягнення боржника до суспільно-корисних робіт. Якщо боржник ухилятиметься від них, то до нього застосують арешт. Зараз у Львівській області винесено 1400 протоколів про притягнення боржників до таких робіт, задоволено 170. З них 86 осіб вже відпрацювали і діти отримали кошти. Близько 10 ухилянтів арештували.

Читати також:  Лайфхак для українських матерів: чоловік заплатив майже 100 тисяч аліментів доньці, бо не пустили за кордон

Заступниця директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук заявила:

“Служба зайнятості взяла зобов’язання про інформування органів юстиції про наявні актуальні вакансії. Також про наявні соціальні гарантії тим особам, які мають відповідні виконавчі провадження зі сплати аліментів, вони можуть звертатись за працевлаштуванням до служби зайнятості. Внутрішньо ми вже з головним управлінням юстиції досягли домовленості про взаємообмін інформацією: щотижнево будемо інформувати про наявні вакансії оскільки вони оновлюються щодня, можливостей працевлаштування таких громадян є вдосталь.

Зважаючи на актуальність пакету законів “Чужих дітей не буває”, ми готові максимально сприяти у зайнятості таким особам і активно долучитись до того, щоб вони буди працевлаштованими. Якщо не вдасться їх працевлаштувати за тими професіями, що вони мають освіту і професійні навики, якщо набудуть статусу безробітного, будуть перекваліфіковуватись, набувати нові професії і після працевлаштовувати за новим фахом. також ми можемо їх скеровувати на оплачувані громадські й тимчасові роботи. Форматів зайнятості є досить багато, як і пропозицій роботи, спектр . На сьогодні середній рівень зарплати по наявних вакансіях перевищує 6000 гривень. А у місті – це більше 20% вакансій мають зарплату більше 9000 гривень. Найбільше вакансій – це робітничі спеціальності.”

Читати також:  «Вибори «П» - другий тур президентства, Альфа Джаз Фест і заборона голосувати у рубриці «Білі комірці»

Начальника відділу контролю за виконанням рішень управління Державної виконавчої служби Ігор Титла озвучив статистику по боржниках аліментів на Львівщині:

“У нас торік по статистиці було близько 18000 виконавчих документів по сплаті аліментів було на виконанні. Зараз це близько 15000 документів. Тобто, це на 3000 менше документів. Але слід взяти до уваги, що це є періодичні платежі, вони перебувають в органах державної виконавчої служби протягом всього терміну виконання провадження, – поки не настане повноліття дитини. З тих близько п’ятнадцяти тисяч п’ять тисяч документів є за місцем отримання доходів боржників, близько 10 тисяч боржників сплачують добровільно, а по близько чотирьох тисячах боржників є заборгованість більше трьох місяців. І це саме та категорія, по якій ми будемо співпрацювати зі службою зайнятості аби забезпечити цих горе-боржників роботою. А ті близько 5000 боржників, документи яких є за місцем отримання доходів, можна говорити про ймовірну мінімізацію заробітної плати чи зарплату “в конвертах”.”

Як стягувачі, так і боржники аліментів можуть отримати консультації у центрах безоплатної правової допомоги, звернутись до сімейних радників, або подзвонити на телефони “гарячих ліній”:0-800-213-103, 044-364-23-93 (номери міністерства юстиції), 032-235-02-71 (Державна виконавча служба у Львові).

Додамо, що стягнення аліментів на Львівщині у 2018 році порівняно з 2017 роком збільшилось у два рази: у 2017 році стягнули 72 мільйони гривень, у 2018 – 126 мільйонів.

Юрій Семашко, Андрій Саган, Syla.news

 

726 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up