Представники львівських осередків політичних сил обговорили кандидатів у президенти

Панельна дискусія на тему “Завершення реєстрації кандидатів на пост Президента України” відбулась в межах інформаційного марафону “Вибори “П”.

У дискусії взяли участь:
виконувачка обов’язків голови Львівської міської партійної організації ВО “Батьківщина” Наталія Тимчій;
голова фракції “Народний контроль” у Львівській обласній раді Андрій Ковч;
голова Львівської міської організації ВО “Свобода”Любомир Мельничук;
заступник голови Львівської обласної організації “Українського об’єднання патріотів УКРОП” Юрій Ткаченко.

Про кандидатів, які здивували…

Любомир Мельничук:

Мене не дивують жодні моменти, що відбуваються у політикумі, не дивують жодні прізвища у списку, не дивують однофамільці рейтингових кандидатів, не дивує “чорнуха” і Зеленський, не дивує ряд абсурдних обіцянок. Не дивує вся ця ситуація. Ми повинні зрозуміти одну просту істину: насправді кандидати, передвиборчі штаби готові на будь-що, аби отримати хороший результат. Мова не йде про світоглядні відмінності чи програмні. Мова здебільшого про екстраординарні кроки, скандали, що мали б відокремити кандидатів на фоні конкурентів. Тому дивні, популістські заяви, що не можуть бути виконаними  за визначенням, вони є, але така правда життя. Є оце чудо, що називається “передвиборчою агітацією”, що є змаганням, в якому поставили на тих чи інших кандидатів, от їхні “вихованці” вправляються в ораторському мистецтві, в скандалах, фейках.

Андрій Ковч:

Зараз є велика кількість кандидатів, стільки їх було хіба що, якщо не помиляюсь, у 2004 році. Зрозуміло, що суспільство розвивається, політтехнології розвиваються разом зі суспільством. І найбільше, що дивує, це обіцянки кандидатів впливати на речі, на які вони взагалі не впливають.

Юрій Ткаченко:

Несподіваних прізвищ (у переліку кандидатів – ред.) не було: все було очікувано, передбачувано. І навіть та велика кількість кандидатів це не є несподіванкою. До того ж більшість кандидатів є технічними, зареєстровані для процесу. Щось нового і цікавого для суспільства, аби активізувати виборця і змусити його прийти на дільницю, – може хіба вийшло у Зеленського. Він піднімає віковий рівень людей, які пасивно ставляться до виборів. Все решта залишається без змін – від виборів до виборів.

Наталія Тимчій:

Така кількість кандидатів є аномальною. Треба говорити про недосконалість виборчого законодавства, і Верховна рада мала би внести правки у виборчий закон стосовно президентських перегонів. Тому що технічні кандидати 2,5 мільйони гривень у пакеті принесли – і ти вже став технічним кандидатом. Де партійна мережа? Де підтримка, де досвід, де якісь переконання? У більшості кандидатів цього нема, – дуже прикро. Зараз перед Україною дуже важливий вибір. Неприємно, що є такі кандидати, як Юрій Тимошенко, Юлія Литвиненко, які співзвучні з нашим кандидатом Юлією Володимирівною. Ми розуміємо, що це технічні кандидати, яких є багато. Звичайно, вони є зручними для діючої влади, аби забирати голоси у реальних кандидатів: які мають програму дій, програму, команду, ведуть реальні перемовини про краще. Тому великих несподіванок я не відкрила.

Якщо говорити про технічних кандидатів…Хто у кого відтягує голоси? Як пересічному громадянину зрозуміти хто є технічним кандидатом, а хто – реальним?

Наталія Тимчій:

Ми розуміємо, що співзвучні прізвища-імена кандидатів, відтягуватимуть голоси у людей, які мають схожі прізвища. Людям потрібно орієнтуватись на особистостей, у яких є політичний досвід. На тих особистостей, які мають потужну команду. Ну я не хочу вихвалятися, але така як у ВО “Батьківщина”. У нас є розгалужена структура по всій Україні, молодіжне крило, старші люди, величезна кількість осередків. Якщо говорити про програми, які пропонуються, практично в одиниць розроблені нормальні передвиборчі програми, де розроблені реальні, крокові зміни.

Юрій Ткаченко:

Аби відрізнити технічних кандидатів від реальних, слід звернути увагу на багаж здобутків, які накопичились у кандидата за той час, що проведений у великій політиці. Єдиний технічний кандидат, якого я можу підтвердити, це Ігор Шевченко, – він подався у велику політику лиш для того, щоб знайти дружину чи дівчину, – я не знаю. Люди повинні оцінювати за тим, яка команда є за кандидатом, чого вони досягли за довгий/короткий період часу, що займаються політикою. Технічних кандидатів стало забагато. Президентські вибори-2019 перетворились у маніпулятивну гру певної, можна сказати, провладної, сили. Тому що вони працюють надто прямими методами боротьби. Таке не може відбуватись у демократичній країні.

Андрій Ковч:

Як відрізнити технічного кандидата, дам кілька рецептів-порад:

  1. Він обов’язково мусить бути непрохідним.
  2. Кандидат не має власної команди.
  3. Ми чуємо багато популістичної риторики, але не чуємо конкретики. Якби він заявив про п’ятірку осіб, яких призначатиме на посади у випадку своєї перемоги, тоді б можна було б стверджувати, що це реальний кандидат. Відсутність команди свідчить про технічність кандидата.

У “Народному контролі” таких 5 людей вже є, але Дмитро Добродомов їх не оголосив, тому і я не маю такого права. До того ж Дмитро Добродомов є автором так званого законопроекту “Пятірка кандидата”, зареєстрованого ще весною 2018 року. І тут він послідовний. І я гадаю, що невдовзі ви почуєте ці 5 прізвищ людей, які готові очолити 5 відомств/структур, на які має вплив Президент України.

А у інших політсил є така “п’ятірка”?

Наталія Тимчій:

У Юлії Володимирівни є більше, ніж 5 людей, які готові бути призначеними на посади.

Юрій Ткаченко:

Олександр Шевченко, я гадаю, має не 5, і не 10, і не 50 людей, які розуміють і знають, що потрібно зробити для нашої країни. Конкретно 5 особистостей я не можу озвучити, це може озвучувати лише Олександр Леонідович, це його бачення, але у нього такі люди є.

Більше про особливості президентської виборчої кампанії  – у дискусії.

 

828 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up