Супрун виступила за легалізацію марихуани в медичних цілях

Глава Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун висловилася на підтримку використання марихуани у медичних та наукових цілях.

Про це вона написала на своїй сторінці Facebook в межах розгляду реєстрації на сайті Верховної Ради петиції з вимогою легалізації канабісу.

“Чи виправдане таке використання? Вчені, лікарі і пацієнти по всьому світу говорять, що так. Медичний каннабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття при низці важких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звичайно з певними застереженнями, нормальна світова практика” , – підкреслила вона.

За її словами, медична марихуана має безліч доведених лікувальних і паліативних ефектів, і наразі дозволена у багатьох країнах.

“Наприклад, у 25 штатах США, Австралії, Канаді. Її використання давно врегульовано у багатьох європейських країнах. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто-Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб. Що стосується України, то у нас повністю заборонено використання медичного каннабіса у лікувальних і наукових цілях”, – розповіла Супрун.

При цьому, як зазначає глава МОЗ, застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам українців, які страждають від хронічного болю та інших розладів.

Зокрема, марихуана застосовується при хворобі Альцгеймера, онкології, хронічних болях, епілепсії, посттравматичному синдромі та у інших випадках.

У той же час Супрун додала, що канабіс має і побічні ефекти, тому, перед будь-яким призначенням, лікар повинен зважувати користь і ризики, рекомендуючи її використання.

“Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу – це реалізація їх права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу у наукових цілях і медицині”, – заявила вона.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун розповіла про те, як подолати після свят втому та вчасно розпізнати перевтому.

Також вона пояснила, чи можна насправді зігрітися алкоголем.

609 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up