Стали відомими плани реконструкції двох львівських вулиць і площі перед вокзалом

У інтерактивному просторі Syla.news відбувся круглий стіл “Рівними дорогами до європейського міста”.

30 січня представники міської ради, комунального підприємства “Інститут просторового розвитку” та громадськості обговорили проекти реконструкції двох магістральних вулиць Львова і площі перед Головним залізничним вокзалом, що заплановані на 2019 рік. Голова ГО “Ідея міста” Назарій Брезіцький почав круглий стіл з того, що ініціатива такої зустрічі належить представникові таксі-сервісу Назарію Климківу.

Назарій Климків пояснив, що водії міста знають про майбутній капітальний ремонт вулиць Шевченка, Бандери, площі Двірцевої:
“Але кожного львів’янина турбує і те, чому не будуються капітальні дороги на бетонній основі, а лише на основі асфальту, що постійно розлазиться? Чому до хідників не підключають електричний підігрів, аби сніг на них розтоплювався і вода потрапляла у каналізацію? Нам цікаво де будуть паркінги, чи будуть вулиці двополосними чи чотирьохполосними?”
Також Назарій Климків підкреслив, що важливо, аби напередодні ремонтів згаданих великих вулиць, містян попередили про місця тимчасових зупинок громадського транспорту, способи об’їзду місць ремонту: було б добре аби карти розмістили у громадському транспорті, на АЗС тощо.

Назарій Брезіцький повідомив, що ГО “Ідея міста” зверталась до ЛКП “Інститут просторового розвитку” з інформаційним запитом де йшлося про оприлюднення проектів ремонту зазначених вулиць, однак такої інформації підприємство не надало:

“Ми допомагаємо місту юридичними методами звернути увагу на ті чи інші проблеми львів’ян.”

Начальниця відділу урбаністики ЛКП “Інститут просторового розвитку” Олександра Сладкова пояснила:
“Наша організація не може надавати будь-кому інформацію з проектної документації. Але є такі речі, як непроектна документація (відеоролики, схеми-плани) їх, за погодженням зі замовником (Львівська міська рада) ми можемо розголошувати. Але це наразі є добра воля проектанта. І візуалізацію ми оприлюднили, аби людям було зрозуміло що буде робитися.
Зокрема, по вулицях Шевченка, Бандери і площі Двірцевій: вони хорошим прикладом трьох стадій готовності, які зараз є.”

Олександра Сладкова розповіла про теперішні етапи реконструкції вулиць Бандери і Шевченка, детально розповіла про реконструкцію площі Двірцевої:

“Площа Двірцева: проект розроблений, пройшов експертизу, буде початок будівельних робіт.І відповідно у мене є презентація.

Щодо вулиці Бандери: наш інститут розробив ескізний проект, він повністю оприлюднений на сайті “Вулиця для всіх”, тому що це був міжнародний проект і там є різні варіанти, а робочої документації по ньому нема.

Вулиця Шевченка, це проект, до якого міська рада лише підходить. Але справа в тому, що обговорювати проект її ремонту почали ще 2-3 роки тому, і ті державні будівельні норми, що були тоді, що не дозволяли нам зробити хорошу вулицю для всіх. Вони дозволяли її тільки дуже сильно зіпсувати. І ми думали над вулицею далі, розробляли транспортне моделювання різних варіантів. З серпня діють нові будівельні норми, і у нас є більше шансів зробити цю вулицю якісною, зручною.

На площі Двірцевій є безглуздий фонтан,що є посередині, ним ніхто не користується, і між ним та дашком вокзалу є вузьке місце, крізь яке проходить 100% автомобільного транспорту, що їздить нею. І саме це закорковує площу, а не смуги руху, що є на вулиці Чернівецькій.
52% транспортних засобів, що їздять нею – автомобілі, з врахуванням того що є пасажири, які рухаються пішо. 25% відсотків користувачів приїжджає на площу автотранспортом, 21% – трамваєм і 20% – автобусом. На площі буває 24 000 людей за добу.

Ми дивились групи інтересів, по кожній з них досліджували проблеми. Це понад 30 видів користувачів, ми досліджували, яким чином на них вплине реконструкція.

Зараз можливості площі дуже розширились. На ній є можливість здійснення посадки/висадки з 5 автомобілів, буде – для 18 авто, передбачається скорочення відстані до зупинок. Є етапність перекриття площі під час реконструкції: буде 4 етапи перекриття, під час них площею користуватимуться різні учасники руху. Перекриття здійснюватимуть так, аби не виникали корки від неї на всю вулицю Чернівецьку.”

Заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, начальник управління інженерного господарства Львівської міської ради Олександр Одинець пояснив:
“По вулиці Бандери є лише ескізний проект, який творили по системі, підказаній нашими іноземними партнерами, по системі “Вулиця для всіх”. Зараз у нас є візуальні матеріали по площі Двірцевій – це проект, це документ. Я думаю, таке саме буде і по вулиці Бандери, і по вулиці Шевченка, тому що там ще немає готової проектно-кошторисної документації. Ми ще не знаємо хто її буде робити, бо “Львівавтодор” по вулиці Бандери оголосив тендер на виконання робіт.”

На запитання Назарія Климківа про зручності на зупинках, Олександр Одинець відповів, що у міській раді можуть розглянути встановлення на зупинках громадського транспорту обігрівачі/кондиціонери/зволожувачі повітря. Олександра Сладкова щодо цього додала:

“Раніше на зупинках не було підведено електрокабелів, бракувало навіть освітлення. У проекті площі Двірцевої передбаченні підведення до них оптоволокна,електрокабелів, аби вони були освітлені,мали табло розкладу транспорту. Крім того, управління туризму розробляє нову навігацію міста. А через два роки перші нові вказівники будуть на площі Двірцевій. Таким чином там буде вся інформація по громадському транспорту. Стосовно клімату, ми вперше чуємо такий запит, слід врахувати економічну складову цього, але це було би добре. Це дало б змогу привернути увагу користувачів громадського транспорту. Подивимось, якими засобами це можна було б зробити ефективніше.”

Олександр Одинець зауважив, що на сайті Львівської міської ради є карта ремонту доріг, там можна побачити ділянки, які ремонтуються чи капітально, чи реконструкцією, так само там є титульні списки. Я гадаю що можна думати над розширенням якихось можливостей

Громадський активіст Назарій Тур заявив:

“Крім бізнесу я займаюсь питаннями пожежної безпеки. Я би хотів брати участь у проектуванні тієї чи іншої вулиці, аби моєї думки дослухались. Цікавить чи буде забезпечено під’їзд пожежних автомобілів на вокзал, чи не стануть такі під’їзди паркінгами?”

Олександр Одинець йому відповів:

“Ви якщо є проектантом, можете укладати договір і розробити проект у частині пожежної безпеки. Більше того, усі проекти реконструкцій, що виконуються за кошти міського чи будь-якого іншого, отримують державний експертний висновок. І один з експертів, який переглядає проекти, є експертом з цивільного захисту і пожежної безпеки. Поки він не зважить усі моменти пожежної безпеки (розміщення гідрантів, тощо), цей проект не можуть реалізовувати.”

Назарій Брезіцький підсумував:
“Ми напишемо перелік питань щодо майбутнього користування тими дорогами: когось цікавлять гідранти, когось – безкоштовні паркінги… Ми просимо прозорості, у межах громадської організації готові звернутися до кого ви підкажете нам. Будемо просити до проектних організацій оприлюднювати проекти доріг. Просимо прозорості у частині ремонту доріг.”

Олександра Сладкова додала:
“Було би добре створити єдиний сайт з проектами і візуалізаціями, що допомагали б відповідати на одні і ті ж питання щодо вулиць. Цим мусить хтось перейнятись, що це важливо для львів’ян. Там мали б бути матеріали, можливість задавати питання, відповідати на них.”

1014 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up