Кандидатське СЕРЕДовище. 60 днів на роздуми

До дня голосування у першому турі залишилося 60 днів, про свої наміри оголосила більшість претендентів на посаду президента. Що у цій ситуації робити пересічному виборцеві?

Перше. Не драматизувати фактор кількості охочих очолити державу. Зрештою, на старт марафонських забігів чи стаєрську дистанцію також виходять сотні та тисячі бажаючих, проте фотофініш для визначення переможця зазвичай не потрібен. Двох місяців для більшості з учасників президентських перегонів буде достатньо, щоб продемонструвати обгрунтованість власних претензій на управління державою. І конкурентний характер українських медіа стане  в пригоді попри асигнування кандидатських штабів, спрямовані на формування позитивного образу.

Друге. Революція Гідності мала дати поштовх суспільству у частині змін ставлення до політичної ситуації. Тому і експертне середовище, і медіа, і звичайні небайдужі громадяни повинні навчитися ставити кандидатам у президенти непрості питання, коректно, проте наполегливо формуючи змістовний характер «великих перегонів». Логіка прагнення штабів вивести свого кандидата на зручну траєкторію обговорення зрозуміла, проте вона повинна відповідати суспільним інтересам. Їх формування, до речі, також належить до потреб передвиборчої кампанії.

Третє. Одному, навіть гіперенергійному політику не до снаги зробити системні зміни у житті великої (щонайменше, за площею та кількістю населення) європейської держави. Тому ми, виборці, маємо розуміти не лише обсяг  президентських повноважень (ці знання допоможуть відділити зерна спроможності від полови обіцянок), але і ключових гравців команди, призначення яких залежить безпосередньо від глави держави. Нам варто звикати, що політика у демократичній країні – командна гра, яка передбачає вміння домовлятися.

Тому не варто боятися вибору та його наслідків. У ситуації кризи, якою зазвичай є вибори навіть у країнах розвиненої демократії, доцільно зберігати спокій та тверезо оцінювати ситуацію. І, звісно, визначатися зі своїм вибором та шукати можливості доносити його до інших виборців або захищати в разі потреби.

Євген Магда, Інститут світової політики

Читайте більше дописів автора в рубриці “СередОвище виборів”:

Паузи та інтереси

Фактор безпеки і оборони

Кампанія з подвійним викликом

Стартові умови (ч.2)

Стартові умови (ч.1)

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

726 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up