Міжнародні експерти завершили відбір кандидатів до Антикорсуду: відсіяли 42 зі 113

Міжнародні експерти завершили відбір кандидатів до Антикорсуду: відсіяли 42 зі 113

Громадська рада міжнародних експертів завершила відбір кандидатів до Антикорупційного суду. Вони відсіяли 42 сумнівних кандидати зі 113, тобто майже 40%, які раніше успішно склали тестування. Відтак у конкурсі залишився 71 кандидат.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Етап ветування кандидатів міжнародними експертами закінчився 28 січня, проте конкурс до Вищого антикорупційного суду триває.

Спочатку міжнародні експерти висловили сумнів стосовно 49 кандидатів, а згодом голосували за виключення їх із конкурсу. За підсумками шести спільних засідань конкурс покинули 42 кандидати. Ще семеро залишилися в конкурсі — вони змогли переконати міжнародних експертів та кваліфкомісію суддів у своїй доброчесності та професійності.

Кандидати, які продовжують змагатися за посади суддів Антикорупційного суду, пройдуть співбесіди із Вищою кваліфікаційною комісією суддів, після чого комісія визначить переможців конкурсу.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

До цього Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади.

Нагадаємо, раніше Громадська рада міжнародних експертів рекомендувала зупинити участь у конкурсі для частини кандидатів.

Як відомо, 7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня 2018 року Рада схвалила правки до закону про Антикору пційний суд, на яких наполягали в МВФ, які згодом підписав президент. 

Зазначимо, створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

294 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up