ЩО ЗМІНИЛОСЯ У ДЕРЖАВНІЙ ПІДСУМКОВІЙ АТЕСТАЦІЇ І ХТО ПРОХОДИТИМЕ ЇЇ ЦЬОГО РОКУ

Набув чинності новий порядок проведення ДПА.

Повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

На 2019 рік МОН розширило можливості учнів під час проходження державної підсумкової атестації. Це, насамперед, стосується зарахування сертифікатів міжнародних мовних іспитів, проходження атестації тими, хто перебуває в СІЗО, та перескладання ДПА учнями коледжів і технікумів.

Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації був затверджений наказом МОН та набув чинності сьогодні, 25 січня 2019 року.

Тепер за оцінку ДПА для дев’ятикласників зможуть зараховувати сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту (раніше так могли робити лише учні 11 класів). Найвищу оцінку, 12 балів, можна отримати:

  • учню або учениці 9-го класу за наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням — В1 і вище;
  • учню або учениці 11(12)-х класів за наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням — В2 і вище.

Також право на проходження ДПА отримали учні, які знаходяться в СІЗО на етапі досудового слідства.

Перескласти цьогоріч ДПА у формі ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) можуть студенти освітнього рівня «молодший спеціаліст», які у 2018 отримали від 1 до 3 балів. Ідеться про тих студентів, які після 9 класу пішли до профтехучилищ або коледжів (технікумів) — у 2018 вони вперше складали ДПА у формі ЗНО з української мови.

Загалом ДПА у 2019 складатимуть учні 4, 9, 11 та студенти, які вчаться у профтехучилищах і коледжах (технікумах).

Учні та студенти, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу (й не вчаться в школах, підконтрольних уряду України) зможуть пройти ДПА екстерном у закладах освіти, які рекомендували управління освіти або в освітніх центрах «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Також у новому порядку проходження ДПА окреслені зміни, які почнуть діяти з 1 січня 2021 року. Зокрема, це обов’язкове ДПА у формі ЗНО з математики для випускників 11 класів або студентів коледжів-технікумів, що вступали після 9 класу.

Раніше Міністерство освіти і науки затвердило нові норми вступу на бакалаврат та магістратуру вищих навчальних закладах. Зокрема тепер можна буде подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання попередніх років.

Нагадаємо, уже відкрито реєстрацію на пробне ЗНО-2019.

Також, як відомо, Міністерство освіти і науки виступає за продовження громадського обговорення проекту нової редакції українського правопису.

498 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up