Мінекології припускає ризик забруднення Дніпра білоруською рікою

Мінекології припускає ризик забруднення Дніпра білоруською рікою

Україна звернулася за поясненнями до Білорусі з приводу можливого забруднення небезпечними речовинами річки Березина.

Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Уповноважений Уряду України по виконанню Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання і охорону транскордонних вод звернувся до Уповноваженого Уряду Республіки Білорусь щодо надання актуальної інформації про можливого забруднення р.Березина. Підставою для такого звернення стала поширена у ЗМІ інформація про забруднення небезпечними речовинами р. Березина, яка протікає на території Білорусі і є правою притокою р. Дніпро ( 1/5 води у р.Дніпро надходить саме з цієї річки).

Читати також:  Кабмін виділить 200 мільйонів гривень на проектування аеропорту між Дніпром та Запоріжжям

Водночас, реагуючи на повідомлення у засобів масової інформації, 21 січня 2019 року лабораторією Деснянського басейнового управління водних ресурсів було відібрано проби води р. Дніпро на транскордонній ділянці з Республікою Білорусь (у створі – с. Кам’янка Ріпкинського району Чернігівської області).

Згідно із результатами проведених вимірювань якості поверхневих вод у створі біля с. Кам’янка, значення основних гідрохімічних показників відповідають встановленим нормативам для водних об’єктів рибогосподарського призначення, крім заліза загального (перевищення у 3,2 рази) та марганцю (перевищення у 6,2 рази). Інші показники якості води р. Дніпро відповідають аналогічному періоду минулого року.

Читати також:  У Дніпрі підняли найбільший над містами прапор України

Водогосподарським організаціям Держводагентства, що розташовані в зоні потенційного впливу забруднення, доручено здійснювати постійний контроль ситуації.

У рамках запиту Уповноваженого від Уряду України заплановані консультації із відповідальним відомством Білорусі

Раніше ЗМІ неодноразово писали, що ймовірною причиною забруднення р. Березина може бути скид неочищених стічних вод із целюлозно-картонного комбінату, який розташований біля с. Якимова Слобода Світлогірського району Гомельської області Республіки Білорусь.

396 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up