У Львові створюють свою «Західну лігу сміху»

«Західна ліга сміху»: як відбуватиметься перший сезон

У березні стартує перший сезон гумористичних змагань «Західна ліга сміху», – ігри будуть в двох обласних центрах Західної України.

Про це сьогодні на прес-конференції у інформаційному агентстві Syla.news розповіли співорганізатори «Західної ліги сміху».

Директор «Рівненської ліги сміху» Юрій Ліпський розповів:

“Ліга буде проходити у двох містах – Рівне і Львів. Схема цікава, я думаю вона зацікавила не лише лігосмішників, а й вболівальників Ліги сміху. За 5 років існування Ліги сміху такого ще було, – щоб відбувалась у двох містах. Ми з такою пропозицією прийшли до керівництва Ліги сміху.

23 березня ми розпочнемо її у Львові фестивалем. Оголошуємо прийом заявок від команд, потім їдемо в Одесу, де будемо працювати з колективами, що гратимуть у цьому сезоні.

Сама схема ігор така: 23 березня у Львові, 24 березня – гала-концерт у Рівному, одна гра 1/8 фіналу буде у Львові, друга гра – у Рівному. Колективи будуть “розбиватись” по цих іграх і увесь сезон іти: одна гра у Львові, одна – у Рівному. Фінал відбудеться у Рівному, Зимовий кубок – у Львові. Така схема сезону.”

У Львові ігри відбуватимуться у Культурному центрі імені Олександра Довженка, де раніше проводили Галицьку лігу КВК.

Директор «Львівської ліги сміху» Сергій Дзядик детальніше описав реєстрацію команд і особливості першого сезону:

“Ми оголосили реєстрацію команд, які хотіли б взяти участь у сезоні 2019 року: команда пише заявку, команда скидає відео. Як показує досвід, приблизно 30-35 команд хочуть брати участь у сезоні. Тиждень тому ми розпочали реєстрацію команд. Коли наберемо 35 команд, вони приїздять до нас усі за тиждень до фестивалю. На сам фестиваль, у фестивальну гру, потрапляє приблизно 20 команд . І у фестивальній грі тренери (їх буде шестеро) вибиратимуть по дві команди, що пройдуть у сезон. Тобто лише 12 команд потраплять у сезон: буде велика конкуренція, команд багато, всі хочуть потрапити на телебачення, на 1+1, – це є нормально, коли люди хочуть чогось досягти. У нашій лізі команди проходитимуть етап становлення для телевізійної ліги сміху.

До нас долучається профком студентів та аспірантів Львівського національного факультету імені Івана Франка. З чим це зв’язано? Команди приїздять до Львова на фестиваль чи на 1/8 фіналу до Рівного за тиждень до самої гри. Так само за тиждень приїздять редактори ліги. І вони мусять жити, з ранку до вечора це також їхня робота, з 10 години ранку до 7 вечора проходить навчання, проходять редактури, вони пишуть жарти, – це все важка, клопітка робота. І тут нам дуже сильно допоможе профком студентів. Ми на базі університету плануємо мати зал, плануємо там робити це навчання.”

Читати також:  Дерев багато не буває. На Сихові, у парку імені Папи Римського, провели екологічну акцію

Один з тренерів «Західної ліги сміху» Тарас Стадницький повідомив, що уже мав тренерський досвід у «Тернопільській лізі сміху» протягом одного сезону і частину сезону заміняв, він поділився своїми очікуваннями від першого сезону «Західної ліги сміху»:

“З одної сторони є чого навчитися у команд, з якими ти працюєш. Тому що команди мають якийсь свій стиль, своє бачення гумору і дуже багато можна від них почерпнути. Ми будемо більше спрямовувати, ніж вчити, тому що в нас є редактори, які займаються власне редагуванням команди і постановкою виступу, а ми будемо спрямовувати команду у такому телевізійному форматі: для роботи на сцені, з мікрофонами, з глядачем, тому що на фестиваль приїжджають команди різного рівня: є такі, що 3-4 роки грають у Лізі сміху, а є такі, що лише починають. І не треба робити між ними різниці, тому що позаминулого року в нас у фіналі були команди «Cтоянівка» і «Загорецька», що вже досить довго грають. Цього року була «Cтоянівка» – і це команда, що лише перший рiк грала у Лізі сміху. Але, як бачимо, що це не залежить від того скільки ти граєш, а від того, як ти прогресуєш і наскільки це все, що тобі радять редактори, наскільки ти  це чуєш і можеш втілити на сцені.

Я очікую, що буде кілька команд, які попробували себе у Галицькій лізі КВК і у «Рівненській лізі сміху» і хочеться бачити нову “свіжу кров”, львівську. Тому що дуже давно не було зі Львова якоїсь такої хорошої, добротної, смішної команди. Була «Загорецька», але вона набралась того телевізійного досвіду не у Львові. Хочеться команду, яка ставши умовно кажучи Чемпіоном «Західної ліги сміху» наступного року показала, що у Львові вміють сміятись, а не лише варити каву і зустрічати туристів.

Громадський діяч, меценат Віталій Ковтун поділився сподіваннями щодо створення «Західної ліги сміху»:

“Я пам’ятаю часи «Першої сільської збірної», коли вона  “розривала” зали, тішила аудиторію. І розумію, що є потреба суспільства у таких шоу. Важливо, щоб цей продукт мав місце. Мене тішить, що такі процеси розвиваються. Я апелюю, я звертаюсь до глядачів платити гроші за квитки, приходити, відвідувати ці всі заходи, ігри «Західної ліги сміху». Ще раз хочу наголосити, що я дуже вдячний людям, які беруться за це і готові у цьому напрямку працювати, власне у організаційному плані. Моя участь дуже скромна: я долучаюсь і братиму участь просто для того щоб це все відбувалось. Адже команди – це дуже творчі люди, однак повинні бути і організатори, які забезпечують якісне проведення ігор. Такі повинні бути. Сподіваюсь на те, що найближчим часом у нас буде формуватися, розвиватися якісний український, в тому числі україномовний гумор і завойовувати нові території, в тому числі за межами України. Тому чекаю і на нові, англомовні версії всіх жартів.”

Читати також:  Підсумки тижня

Юрій Ліпський також додав, що деякі команди з Одеської ліги сміху матимуть шанс потрапити і у Західну:

“Фестиваль Ліги сміху відбуватиметься в Одесі з 25 січня по 3 лютого і багато колективів у ньому візьме участь. На ньому вже більше буде співпраця з колективами, які братимуть участь у «Західній лізі сміху» 2019 року. Тому великим поштовхом у нас буде Одеса, – вестимемо переговори з командами, дивитимемось на них. Можливо, хтось не потрапить у телепроект, і ми запросимо їх до нас на сезон.

У «Західній лізі сміху» реєстрація вже почалась, вона триває на Facebook-сторінці до 15 березня, з 15 до 18 березня редактори нашої Ліги (перший Чемпіон Ліги Андрій Колмачевський і головний редактор Ліги Валентин Іванов) протягом трьох днів переглядатимуть заявки команд, їхні відео і відбиратимуть їх до участі у фестивалі. Орієнтовна кількість команд – 22-24. Далі – дві гри у одній восьмій фіналу, дві гри у одній четвертій, два півфінали, Фінал і Зимовий кубок.”

Сергій Дзядик додав, що студентські команди можуть потрапити у «Західну лігу сміху» через «Студентську лігу сміху Львова»:

“Я вважаю що в кожного університету може бути своє, внутрішнє змагання, з якого потрапляють у «Студентську лігу сміху Львова», а далі – у «Західну лігу сміху». Сподіваюсь, що наші найкращі команди потраплять у телевізійну Лігу сміху. Дуже багато з цих людей знайдуть собі майбутнє в житті: у тебе одна спеціальність, ти рік-два пограєш і повністю зміниш діяльність. Так було з багатьма нашими гравцями. Вони згодом ставали досить успішними в житті.”

1058 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up