“За Україну, за її волю!”: Львові презентували книгу-альманах на історичну тематику

Автором ідеї альманаху є Марко Сімкін – журналіст-міжнародник. “Родзинкою” книжки є рідкісні світлини та переклад англійською мовою.

Вчора, 22 січня, до Дня Соборності України упорядники альманаху “За Україну, за її волю!” презентували своє видання.

Альманах цікавий тим, що в ньому історія поєднана із мистецькими роботами багатьох відомих художників того часу, які не тільки творили картини на військову тематику, але й були безпосередніми учасниками цих боїв. Об’єднані в мистецькі формації «Пресова кватира» та «Артистична горстка» художники та інші митці малювали не тільки картини, але й створювали військові відзнаки, ордени та медалі, розробляли для Січових Стрільців і для воїнів УГА однострої, писали пісні, художні твори та відозви до населення.

Друга половина альманаху присвячена науковим статтям про життєвий шлях цих митців, а також – опису найвизначніших боїв, походів УСС та УГА, законотворчих процесів ЗУНР як новоствореної держави, Акту Злуки та міжнародній діяльності дипломатів ЗУНР.

Іншою визначальною рисою альманаху є те, що він демонструє факти і події, які були не тільки галицьким явищем, а й мали ознаки міжнародного процесу. В боротьбі українського народу того періоду були залучені представники інших народів. У Тернополі був сформований Жидівський пробойовий курінь під командуванням Соломона Ляйнберга, який проявив себе у боротьбі під час бойових дій у Західній,Центральній Україні.

Третьою визначальною рисою Альманаху є його двомовність: усі наукові статті перекладені англійською редактором альманаху, головним редактором видавництва «Левада» та автором декількох наукових статей до альманаху Богданом Горбовим. Двомовність альманаху дозволяє йому бути набагато «мобільнішим» і завойовувати читацьку аудиторію не тільки в межах України.

“Описуючи події 100 річної давності ми старалися перекинути місток з минулого до теперішнього часу, показати що теперішнє покоління пам’ятає, високо цінує і увіковічнює подвиги своїх дідів і прадідів . Цьому присвячені в Альманаху стаття « Герої не вмирають» та ряд світлин на дану тематику. Ця стаття перекидає місток між героїзмом українців того часу, які боролися з московськими загарбниками 100 років тому та героями-кіборгами сьогоднішнього дня, які змушені захищати свою Вітчизну в гібридній війні з Росією, яка не покидає, уже в котрий час, планів загарбати Україну”, – зазначив головний редактор альманаху Богдан Горбовий.

Марта Лазарчук, Syla.news

732 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up