Суд зобов’язав ДБР розслідувати походження мільйонів вкладників Опоблоку

Про це інформує у середу видання Bihus.Info.

Таким чином Шевченківський райсуд Києва задовольнив скаргу юристів Bihus.Info на бездіяльність слідчих і зобов’язав ДБР відкрити провадження за статтею 209 – “Легалізація коштів отриманих злочинним шляхом”.

Нагадаємо, йдеться про справу фірм-донорів “Опозиційного блоку”, одну з яких суд наприкінці 2018-го визнав фіктивною, і засновниця якої отримала умовний термін.

Згідно зі звітом партії, ця фірма пожертвувала майже мільйон гривень на “Опоблок”, та згодом з’ясувалось, що її засновниця – продавчиня з Обухова – продала невідомим свої паспортні дані.

На думку юристів видання, цей вирок мав би сам по собі стати передумовою для відкриття справи про ймовірну легалізацію коштів. Попри це, на звернення юристів з проханням перевірити інші підприємства – внескодавців, які мають ознаки “фіктивності” у звіті  “Опозиційного блоку”, слідчі ДБР провадження не відкрили.

“Виходить, що новостворений орган продовжує традиції порушення ст. 214 КПК України (“Початок досудового розслідування”)”, – вважають у Bihus.Info.

Юрист проекту “Тисни” (Bihus.Info) Євген Воробйов наголошує:

“Оскільки в звіті “Опозиційного блоку” за 2016 рік містяться відомості про перерахування на діяльність партії коштів на 1 млн грн від фіктивної фірми та біля 3 млн. грн. перерахованих іншими фірмами, які містять ознаки “фіктивності”, такий звіт підписував народний депутат, то у відповідності до ст. 216 КПК, ці факти зобов’язані перевіряти уповноважені службові особи ДБР”.

Нагадаємо, 15 грудня, на 8 з’їзді представники політичної сили “Опозиційний блок” обрали Олександра Вілкула кандидатом в президенти.Також вони змінили статут партії.

Зазначимо, Шостий апеляційний адміністративний суд м.Києва не задовольнив позов представників “Опозиційного блоку” про незаконність постанови ЦВК про закриття виборчих дільниць на території РФ.

Як відомо, раніше ЦВК заборонила українцям голосувати в Росії на усіх дільницях, окрім території посольства України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.

334 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up