У Львові пішов з життя відомий літератор Роман Кудлик

У Львові пішов з життя відомий літератор Роман Кудлик

У віці 77 років після важкої хвороби у Львові помер відомий поет, колишній редактор літературного журналу «Дзвін» Роман Кудлик. 

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Парастас за покійним відбудеться завтра, 22 січня, о 20.00 год у Храмі пресвятої Трійці на вул. Тершаківців.

Опубліковано Мар'яною Кудлик Понеділок, 21 січня 2019 р.

Як відомо, Роман Кудлик — український поет, критик, член Національної спілки письменників України (від 1965), лауреат премії імені Василя Мисика (1997), Фонду Воляників-Швабінських при Фундації Українського вільного університету (2000) та премії ім. М. Шашкевича.

Народився в сім’ї службовця 4 травня 1941 року в Ярославі. 1945 переїхав із рідними до Дрогобича. 1958 закінчив середню школу в Дрогобичі. Працював електриком на нафтопереробному заводі, в редакції районної газети«Ленінський шлях» у місті Комарне Львівської області.

1959 вступив до Львівського університету, 1964 – закінчив філологічний факультет університету.

Працював у редакції журналу «Жовтень» (нині «Дзвін»). Коли одного з колег Романа Кудлика звинуватили у співчуванні українським буржуазним націоналістам, то виступив на його захист, за що Кудлика звільнили з редакції. Впродовж багатьох місяців він намагався влаштуватись, однак ніде на роботу не брали. Допоміг молодому поету, який опинився в дуже складному матеріальмому становищі, редактор газети «Львівський залізничник» Анатолій Гороховський, зарахувавши його на посаду літературного працівника. Коли про це довідався керівник сталевої магістралі, то зажадав від Гороховського, аби той негайно звільнив Кудлика, висловивши при цьому категоричний ультиматум: якщо націоналіст залишиться на роботі, то редактору доведеться подавати у відставку. Але, попри цю погрозу, молодий поет залишився в колективі редакції, в якій працював близько п’яти років.

Працював також на львівській студії телебачення, завідувачем літературної частини Львівської обласної філармонії.

Тепер головний редактор журналу «Дзвін». Живе у Львові.

Друкувався з 1957 року. Спочатку в газетах і журналах, потім – у колективних збірках «Яблуневий цвіт» (1961) і «Щасливої дороги» (1962).

Видав збірки віршів: «Розмова» (1963), «Весняний більярд» (1968), «Яблуневі ліхтарі» (1979), «Листя дикого винограду», «Горішня брама» (1991).

Відомий також як поет-пісняр. Зокрема, автор текстів пісень Володимира Івасюка — «Я — твоє крило» (1972), «Нам спокій, друже, тільки сниться» (1978), «Освідчення». На його вірші також написали пісні Ігор Білозір («Спогади літньої ночі», «Лебеді весни»), Богдан Янівський.

Написав лібрето до опер Богдана Янівського «Олеська балада» (за романом Романа Іваничука «Черлене вино»), «Царівна Жаба», «Золотий гомін» (за Павлом Тичиною) і мюзиклів «Лис Микита», «Перстень спокуси».

Нагадаємо, 19 січня у Львові помер 98-річний лідер ОУН Омелян Коваль.

 

428 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up