У Львові через масові отруєння чадним газом стартувала позапланова перевірка житлових будинків

У Львові через масові отруєння чадним газом стартувала позапланова перевірка житлових будинків

Від сьогодні, 21 січня, у Львові розпочинається позапланова перевірка всіх житлових будинків. Комунальні служби та працівники Львівгазу перевірятимуть їх на наявність витяжок та на справність димовентиляційних каналів.

Про це під час брифінгу повідомив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак, повідомляє Львівський портал.

Як зазначив Сергій Бабак, комунальні служби перевіряють вентиляційні канали у житлових будинках двічі на рік – навесні та восени. Але зважаючи на велику кількість постраждалих внаслідок отруєнь чадним газом, зараз у Львові розпочинають позапланові перевірки будинків усіх форм власності: комунальної, ОСББ та ЖБК.

«Позапланові перевірки у житлових будинках будуть організовувати голови районних адміністрацій…В компетенції міської ради – перевірка чистоти вентиляційних каналів. Те, що всередині квартири, – це вже абсолютна відповідальність її власника… Встановлено, що до таких тяжких наслідків (отруєння чадним газом та навіть до смерті, – ред.) призводить невиконання мешканцями чи власниками квартир елементарних правил експлуатації газового устаткування, нагрівальних котлів, п’єців. Люди повинні зрозуміти, що їхня безпека є у саме у їхніх руках. Тому ми закликаємо провести такі перевірки і в будинках ЖБК та ОСББ», – розповів Сергій Бабак.

За його словами, працівники ЛКП та Львівгазу не мають права самовільно зайти із перевіркою у квартиру, на це їм потрібна згода власника чи мешканця. Відтак львів’ян закликають максимально сприяти у проведенні таких перевірок. Вони триватимуть орієнтовно до середини березня.

«Працівники ЛКП дзвонять у квартиру, якщо їх впускають, то вони йдуть перевіряти. На жаль, є випадки, коли мешканці свідомо можуть не впускати працівників ЛКП і відмовляють у проведенні перевірки, бо знають, що газові прилади у них несправні. Або люди провели певні незаконні дії, що спричинюють неправильну експлуатацію приладів», – додав Сергій Бабак.

Нагадаємо, у Львові за рік 154 людини отруїлись чадним газом, з них 9 – загинули.

Syla.news

352 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up