Творчий вечір у Львові: Йорданська вода поезії

Творчий вечір у Львові: Йорданська вода поезії

У Львівській філії Національної спілки письменників України відбулися “Йорданські читання”.

Різдвяною піснею від автора літератори Львова розпочали святкування Водохреща. Автор слів цієї свят-вечірньої пісні “Історія як містерія” – Володимир Карачинцев, поет, перекладач, культуролог, дипломат нещодавно разом зі співачкою і авторкою музики Дариною Бурнос успішно склали іспит слухацькій аудиторії у Львівській філармонії.

Пісня у супроводі академічного симфонічного оркестру “Віртуози Львова” прихилила серця слухачів. Цього разу у спілці ця пісня прозвучала італійською мовою у виконанні італійського співака Альфонса Олівера, який завітав привітати поета.

До слова, вони анонсували вихід в світ нової спільної пісні “Зустріти тебе”.

На “Йорданських читаннях” Володимир Карачинцев презентував нову книгу поезій “Видименевидиме” (видавництво „Левада”, 2018).

У жвавому обговоренні колеги поета Надія Мориквас, Марія Людкевич, Богдан Чепурко, Юлія Куртиш-Карп, Богдан Смоляк, Оксана Лозова, актор і режисер Академічного театру ім.М.Заньковецької Григорій Шумейко, головний редактор видавництва “Левада” Богдан Горбовий долучилися до схвальних публікацій на сторінках авторитетних видань – “Літературної України” та “Української літературної газети”, які з’явилися у грудні минулого року.

Секретар Львівської організації Спілки письменників Віктор Палинський про нове видання висловився так:

“Тут маємо творчість поета із заможними культурними спромогами та ваговитим складом шляхетно-містичного мислення. Енерготворчого. Автора з глибокими відчуттями незбаганного…Досконале звучання тиші Володимира Карачинцева вабить неповторністю художнього вираження, унікальною естетикою затаєної мудрості, світлом творчих одкровень. Тут є глибина непроминальності.”

Поет Богдан Чепурко, зокрема, сказав:

“Найновіша книга  Володимира Карачинцева „Видименевидиме” – це й філософія (любомудріє), й теософія (Богомисліє), але також малювання словом або ж поезія. Духовні фрески.  Абсолютистсько-вивірена аскеза: шлях від себе й до себе, до своєї позачасової сутності, своєрідний пульс земної ставропігії, бо ж наше видименевидиме наповнює й виповнює зримо незримі світи життєствердною мудрістю простого, коли інакомовлення проявляється в часі, хоч, може це інший, не поточний, а таки поетичний час, або й відсутність часу взагалі. Аскеза, яка проживається у вертикальному вимірі, як служіння”.

І додав:

“Книга „Видименевидиме” майже позбавлена вад. У ній надто важлива фігура умовчуваного, власне й не фігура, а серединна суть духовного єства: чи не вона й творить нову мову невимовленого, радше невимовного. Стає очевидним, що не про формально окреслену чи зовні схоплену фігуральність йдеться, а про мовленнєву тайну тайн, отже, поезію. Тоді й відкривається справжня безконечність буття. В земнім і небеснім, видимім і не видимім. Вглядаюсь в глибини й висоти Замислу, й на душевнім плесі проявляються ледь зримі, щойно явлені відбитки неначе й мого серединно внутрішнього відчування Тайни:  “вірою пізнаємо незриме, творимо світ”.

 

Читайте більше:

Володимир Карачинцев. Словник доби. Томос

Володимир Карачинцев. Словник доби. Святість

Усі новини

Коментувати

625 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up