Громадська рада міжнародних експертів виключила з конкурсу до Антикорсуду 8 кандидатів

Громадська рада міжнародних експертів виключила з конкурсу до Антикорсуду 8 кандидатів

Ввечері у п’ятницю, 18 січня, закінчилось перше спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. За його підсумками 8 кандидатів виключили з конкурсу на посаду судді Антикорупційного суду, повідомляє Центр протидії корупції.

Про це повідомляє “Громадське”.

Так, претендувати на посади суддів Антикорупційного суду уже не можуть Голуб Оксана, Загородній Анатолій, Заєць Тарас, Квятковський Анатолій, Кулініч Юрій, Мартинов Євген, Тішко Дмитро та Штульман Ігор.

Вони мали можливість прокоментувати сумніви у доброчесності та професійності, висловлені щодо них міжнародними експертами, а також відповісти на додаткові запитання.

Один із кандидатів Юрій Кулініч не прибув на засідання через лікарняний, направивши лист із проханням перенести розгляд його кандидатури. Однак Рада та Комісія ухвалили одноголосне рішення щодо розгляду кандидатури Кулініча сьогодні.

Наступні спільні засідання Комісії та Громадської ради міжнародних експертів заплановані на 21 січня, 22 січня, 23 січня, 24 січня та 28 січня.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які займатимуться відбором суддів Вищого антикорупційного суду.

Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не проголосують за підтвердження доброчесності та професійності якогось кандидата, такого кандидата виключать із конкурсу.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Зазначимо, створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

Як відомо, 9 січня 2019 року Громадська рада міжнародних експертів провела друге засідання щодо доброчесності кандидатів на посаду суддів Вищого антикорупційного суду. За його результатами міжнародні експерти рекомендували зупинити участь у конкурсі 12 кандидатів.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня 2018 року Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ, які згодом підписав президент.

 

243 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up