30 протоколів про адмінпорушення та два кримінальні провадження. Аваков прозвітував про перші тижні виборчої кампанії

30 протоколів про адмінпорушення та два кримінальні провадження. Аваков прозвітував про перші тижні виборчої кампанії

Станом на 19 січня ЦВК України зареєструвала вже 10 кандидатів у президенти: Геннадій Балашов, Ольга Богомолець, Анатолій Гриценко, Сергій Каплін, Віталій Купрій, Євген Мураєв, Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Віталій Скоцик та Ігор Шевченко.

Від початку кампанії, 31 грудня 2018 року, МВС та Національна поліція отримали 91 звернення від громадських організацій та громадян щодо порушень під час проведення передвиборної агітації.

Про це міністр МВС Арсен Аваков написав у своєму блозі для “Української правди”.

Серед таких:

• порушення, передбачені ст. 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) – оформлено 29 адміністративних протоколів;

• порушення, передбачені ст. 212-14 КУпАП (Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) – оформлено 1 адміністративний протокол;

 за двома епізодами розпочато кримінальне провадження за ст. 296 “Хуліганство” Кримінального кодексу України;

• щодо 51-го матеріалу проводиться перевірка;

• щодо восьми звернень інформація не підтвердилася і вони залишені без реагування.

Також, за словами міністра, власний моніторинг Нацполіції фіксує факти щодо можливого порушення виборчого законодавства і виносяться рішення про реагування.

“На цей момент порушення зафіксовані в Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Київській областях та місті Києві на користь зареєстрованих кандидатів у Президенти України: С. Капліна, А. Гриценко, В. Наливайченка, Є. Мураєва, А. Садового, І. Шевченка.

Прошу кандидатів та керівників виборчих штабів уважно поставитися до інформації про виявлені порушення – усунути порушення закону та ввести агітаційні процеси у законне русло. Навіть якщо це стосується незначних порушень. З маленьких порушень формуються системні помилки. З самого початку кампанії МВС не буде поблажливим. Цього від нас потребує буква закону”, – зазначає Арсен Аваков.

І додає, що поліція отримала численні звернення, які зараз перевіряються поліцією і НАЗК, про розміщення агітаційних матеріалів на білбордах і роздачі друкованої продукції, оплачених не з рахунків виборчого фонду зареєстрованого кандидата.

При цьому, станом на вечір 18 січня ЦВК мало інформацію про відкриття рахунків виборчого фонду тільки двох кандидатів – А. Садового та І. Шевченка.

“На жаль, сьогодні кожен з нас може спостерігати на вулицях міст білборди та сітілайти декількох кандидатів, розміщених з оплатою з інших джерел, а не з виборчого фонду кандидата. Адже, як я зазначив, фонди відкрили тільки двоє, а палітра рекламованих кандидатів – на вулицях, в інтернеті, у друкованій пресі – налічує більше десятка.

Це – грубе порушення Закону, і за фактом завершених перевірок – найближчим часом будуть винесені санкції й реагування по кожному з цих фактів”, – пише Аваков.

Крім того, Національна поліція самостійно фіксує факти та отримує заяви громадян і громадських організацій практично з усіх областей України про можливі порушення виборчого процесу на користь ще не зареєстрованих кандидатів, але тих, хто публічно вже заявив про свою участь виборах Президента України: Ю. Бойко, П. Порошенко, Ю. Тимошенко, І. Кива, О. Вілкул.

Згадав міністр і про випадок із застосуванням насильства – йдеться про стрілянину у прес-клубі Херсона за участю голови місцевої обласної організації Соціалістичної партії.

“Наразі проводиться перевірка причетності затриманого до силового інциденту в прес-клубі газети Новий день, бійці, застосуванні травматичної зброї і сльозогінного газу. Йому оголошено про підозру у вчиненні протиправного діяння, передбаченого ст. 296 (Хуліганство) КК і буде прийнято рішення про запобіжний захід”.

“Для всіх, хто хоче поінформувати про факти або підозри про порушення виборчого процесу, повідомляю контакти нашої робочої групи:

Телефон: 044-254-97-56 (з 8-00 до 20-00, с 1 по 31 березня – цілодобово). Адреса: [email protected]

 

Читайте більше новин:

ВИБОРИ-2019: ЯК ГОЛОСУВАТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

 

381 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up