Глава ПЦУ Епіфаній розраховує на поглиблення співпраці з УГКЦ

Глава ПЦУ Епіфаній розраховує на поглиблення співпраці з УГКЦ

Водночас, про об’єднання цих церков не йдеться, зазначив митрополит Епіфаній. Він також привітав новий “церковний закон”, ухвалений Верховною Радою 17 січня.

Про це пише DW.

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній розраховує на поглиблення співпраці з Українською греко-католицькою церквою (УГКЦ).

“Ми не говоримо про об’єднання, ми говоримо про співпрацю. Ми хочемо розпочати хорошу, плідну співпрацю між Православною церквою та Українською греко-католицькою церквою”, – зазначив митрополит Епіфаній у четвер, 17 січня, під час презентації книги голови УГКЦ Святослава Шевчука у Києві. Митрополит зазначив, що така співпраця вже існує, але нині церкви хочуть її поглибити, щоб спільно в подальшому працювати для розвитку України, інформує “Інтерфакс-Україна”.

Також предстоятель ПЦУ привітав ухвалення Верховною Радою раніше у той же день так званого “церковного закону” щодо механізму зміни підпорядкування релігійними громадами. “Ці законопроекти покликані до того, щоб не було протистоянь під час переходів громад із Російської православної церкви в Православну церкву України”, – сказав він, додавши, що держава має нормувати такий перехід для того, щоб цей процес відбувався мирно і без протистоянь.

Повідомив глава Православної церкви України і про дату його інтронізації. “Сьогодні я хотів би офіційно оголосити, що інтронізація відбудеться 3 лютого”, – сказав митрополит Епіфаній і запросив на цей захід главу УГКЦ.

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада ухвалила закон про перехід та реєстрацію релігійних громад.

Зазначимо, раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій раніше запропонував на рівні парламенту впорядкувати процедуру переходу церков Московського патріархату в Українську помісну церкву.

Як відомо, 15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія (УПЦ КП).

Синод РПЦ закликав православні церкви світу не визнавати ПЦУ.

6 січня у Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію.

 

332 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up