Через газові контракти 2009 року Україна втратила 32 мільярди – Нафтогаз

Через газові контракти 2009 року Україна втратила 32 мільярди – Нафтогаз

НАК “Нафтогаз України” оцінює збитки для України від газових контрактів 2009 року в 32 млрд доларів.

Про це на брифінгу у четвер заявив голова правління компанії Андрій Коболєв.

“За період до отримання “Нафтогазом” перемоги в Стокгольмському арбітражі Україна вже понесла безповоротні втрати на 32,1 млрд доларів, кожна українська родина – на 61 тис. гривень”, заявив Коболєв.

“Якби “Нафтогаз” не домігся перемоги над “Газпромом”, то Україна понесла би збитки, ще на 94,7 млрд доларів більші, кожна українська родина – на 177 тис. гривень більші”, – додав він.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж ухвалив остаточне рішення у спорі між “Газпромом” і “Нафтогазом України” у рамках контракту на транзит газу територією України.

Після цього у Нідерландах суд задовольнив клопотання НАК “Нафтогаз України” стосовно арешту часток ПАТ “Газпром” у його голландських дочірніх осередках та заборгованості цих компаній “Газпрому”. Тим часом шість із семи дочірніх кампаній Газпрому в Нідерландах відмовились співпрацювати з судовими виконавцями.

Нагадаємо, суд у Нью-Йорку погодився з вимогами НАК “Нафтогаз України” стосовно російського ПАТ “Газпром”.

Зазначимо, 19 січня 2009 року у Москві керівники “Нафтогазу” і “Газпрому” за підсумками переговорів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна підписали два контракти, які мали визначити стосунки між компаніями на 10 років.

За угодою ціна для України визначалася за формулою, відповідно до якої вартість газу у певні моменти досягала 485 доларів за тисячу кубів, що змушувало українську владу приймати невигідні, а часом і антидержавні рішення для отримання знижок.

Приклад — підписання у 2010 році так званих “харківських угод”, які дозволили Чорноморському флоту на 25 років залишитися в Криму в обмін на знижку у 100 доларів.

 

357 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up