Рада ухвалила закон про перехід та реєстрацію релігійних громад

Рада ухвалила закон про перехід та реєстрацію релігійних громад

Верховна Рада України проголосувала законопроект №4128-д про підлеглість релігійних організацій та процедури їхньої реєстрації державою.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Законопроект за основу і в цілому підтримали 229 нардепів.

“Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту (положення) та/або внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами”, – йдеться у законопроекті.

Рішення про зміну підлеглості та відповідні зміни до статуту ухвалюють не менш як дві третини членів релігійної громади. Таке рішення підлягає встановленій законом реєстрації.

При цьому зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад, крім випадку, передбаченого ст. 18 цього закону – заборони відчуження (продажу, застави, обміну тощо) майна до завершення процедури зміни підлеглості релігійної громади.

Зазначимо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій раніше запропонував на рівні парламенту впорядкувати процедуру переходу церков Московського патріархату в Українську помісну церкву.

Як відомо, 15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія (УПЦ КП).

Синод РПЦ закликав православні церкви світу не визнавати ПЦУ.

6 січня у Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію.

 

374 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up