Львівській залізниці заборгували більше 56 мільйонів гривень за пільговиків

У 2018 році Львівській залізниці компенсували лише 17,4% від суми витрат на пільгові перевезення у приміському сполученні.

Про це сьогодні повідомив прес-центр Львівської залізниці.

Протягом 2018 року Львівська залізниця надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні на загальну суму понад 68 484 000 гривень. Тоді як органи державної влади та місцевого самоврядування у семи областях (Львівська, Тернопільська, Рівненська, Волинська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська), які обслуговує Львівська залізниця, за рік їй компенсували лише 11 906 000 гривень, що становить 17,4% від фактично витраченої суми. Відтак, збитки Львівської залізниці у приміському сполученні лише за пільгові перевезення у 2018 році становлять понад 56,5 мільйона гривень.

У приміському сполученні на Львівщині за перевезення пасажирів пільгових категорій у 2018 році нараховано понад 27,1 мільйона гривень, тоді як за рік компенсовано близько 5 мільйонів гривень. На Тернопільщині за звітний період Львівській магістралі компенсовано 1,627 мільйона гривень за фактичної суми витрат у 12 183 000 гривень. На Рівненщині компенсовано 1,471 мільйона гривень, тоді як витрати залізниці на забезпечення перевезень пільгових категорій громадян у області становлять понад 7 900 000 гривень.

Читати також:  Українцям виписуватимуть штрафи за борги за комуналку

Понад 6 мільйонів гривень упродовж минулого року залізниця витратила на забезпечення пільгових приміських перевезень у Волинській області. При цьому за звітний період отримала 2 мільйони компенсації. Понад 4,7 мільйона гривень Львівська залізниця витратила на пільгові перевезення у Закарпатській області, отримавши у компенсацію близько чверті від цієї суми.

У Чернівецькій та Івано-Франківській областях, деза 2018 рік сумарно перевезли пасажирів пільгових категорій на понад 10 мільйонів гривень, компенсували заледве 721 000 гривень. На Івано-Франківщині за звітний період залізничникам відшкодували 577 000 гривень, що становить 8,3% від фактично витраченої суми, у Чернівецькій області відповідно – 143 600 гривень (4,1%).

Читати також:  "Львівгаз збут" пригрозив боржникам відключеннями

Львівська залізниця наголошує, що у бюджетах обласних, районних рад і адміністрацій, а також міських рад та об’єднаних територіальних громад закладаються суми компенсацій, що не відповідають реальним витратам магістралі за надання цієї послуги. Тож залізничники звертаються до органів державної влади та місцевого самоврядування із проханням уважно поставитися до планування коштів, що призначені для відшкодування за перевезення пасажирів пільгових категорій під час формування бюджетів на 2019 рік.

Додамо, що цього тижні Укрзалізниця оприлюднила суму, яку місцеві органи влади за останні 5 років недокомпенсували перевізнику за перевезення пільговиків, – 1,4 мільярди гривень.

375 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up