60% видів кави на планеті — під загрозою зникнення, – вчені

Дослідники заявляють, що з 124 різних видів кави, які зараз існують у світі, 60% знаходяться на межі зникнення.

Про це свідчать дані вчених з Американської асоціації сприяння розвитку науки, пише Ліга.net.

Загрозу для рослин несуть паразити, грибок, хвороби ґрунту і кліматичні зміни. Зокрема це стосується видів, які ростуть за межами охоронюваних територій.

“Дикі сорти кави мають вирішальне значення для розвитку кавових культур і, отже, для стійкості глобального виробництва кави. Тим не менш ризик зникнення і пріоритетний статус збереження сортів кави у світі  — маловідомі”, – зазначають автори матеріалу.

Відомо, що понад 100 видів кавових дерев ростуть в лісах, але п’ють каву зазвичай тільки двох видів – арабіка і робуста.

Різноманіття видів кави на прилавках магазинів пов’язаний з домішкою інших сортів до вище названих.

“Провівши дослідження, в США з’ясували, що 75 видів кавових рослин під загрозою зникнення, 35 знаходяться під меншою загрозою, про 14 видах відомо настільки мало, що складно зробити висновки”.

Більшість рослин дикої кави росте в Африці і на острові Мадагаскар, а також в Індії, на Шрі-Ланці та в Австралії. Арабіка родом з Ефіопії і Судану.

Syla.news

332 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up