Укрзалізниця порахувала борги за перевезення пільговиків

Укрзалізниця порахувала борги за перевезення пільговиків

Місцеві органи влади за останні 5 років недокомпенсували Укрзалізниці 1,4 мільярди гривень за перевезення пільгових категорій населення. 

Про це повідомила прес-служба ПАТ “Укрзалізниця”.

Всього впродовж 2014-2018 років Укрзалізниця перевезла в приміському сполученні пільговиків на 1,9 мільярда гривень, а компенсовано компанії було тільки 25% – 502 мільйони гривень. Зокрема, лише минулоріч Укрзалізниця перевезла в приміському сполученні пільговиків на 389 мільйонів гривень, а компенсовано лише 88,6 мільйонів гривень – близько 20%.

За словами керівника Укрзалізниці Євгена Кравцова, залізничний транспорт продовжує виконувати соціальну функцію. Однак через низькі тарифи на перевезення пасажирів та відмову місцевих бюджетів від компенсації збитків Укрзалізниця зазнає колосальних втрат та не має змоги оновлювати цей сектор перевезень. Він констатував:

“У питанні оновлення приміського рухомого складу нам необхідна тісна співпраця з місцевими органами влади. Півроку тому Європейський інвестиційний банк погодився інвестувати в ці перевезення. Було сформовано попередній проект, але на рівні місцевих органів влади він не знайшов підтримки, хоча саме вони є основними вигодоотримувачами від приміських залізничних перевезень. На сьогодні щодо цього проекту ми маємо лише попереднє погодження від Дніпра і Запоріжжя.”

Також він додав, що Укрзалізниця готова до різних форм співпраці з органами місцевої влади:

“Наразі ведуться переговори з ЄІБ щодо виділення 100-200 мільйонів євро на оновлення приміського рухомого складу. Наприклад, придбані за ці кошти електрички ми готові взяти в операційне управління. Але на місцях немає жодної зацікавленості в цьому. До речі, саме місцеві громади затверджують вартість проїзду в приміському залізничному транспорті. Тому якщо у них є зацікавленість, щоб ці перевезення були якісними, то необхідно діяти.”

Додамо, що цього року Укрзалізния планує двоетапне підвищення вартості квитків.

Читати також:  На Львівському локомотиворемонтному заводі виявлено багатомільйонні розтрати
298 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up