12 полоненим українським морякам продовжили тримання під вартою до 24 квітня

Моряків судили окремими групами по 4 людини. Усім винесли однакові рішення — продовження тримання під вартою до 24 квітня 2019 року.

Про це повідомляє “Громадське”.

У першій групі судили Романа Мокряка, Андрія Оприска, Євгенія Семидоцького та Сергія Цибізова. У другій групі були Богдан Головаш, Андрій Шевченко, Сергій Попов та Володимир Терещенко. Третя група — представник СБУ Андрій Драч та моряки Денис Гриценко, Михайло Власюк, В’ячеслав Зінченко.

Фото – “Громадське”

Засідання суду відбувалося в закритому режимі, як і клопотала ФСБ. Оголошення рішення було відкритим — на ньому були присутні журналісти та родичі полонених.

Адвокати моряків клопотали, аби справу моряків розглядав військовий суд, адже моряки — військовополонені. Однак суддя відхилила прохання.

Натомість слідчі ФСБ просили продовжити термін тримання під вартою українцям нібито через те, що моряки можуть переховуватися від слідства. Адвокати заявили, що слідчі фактично не обґрунтували свою заяву.

Самі моряки повністю підтримали своїх адвокатів і не відповідали на жодні питання судді, які не стосуються їхнього імені та звання, посилаючись на Женевську конвенцію та положення про військовополонених.

Моряків судять шістьома групами по 4 людини. Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв’язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Зазначимо, українські моряки відмовились давати свідчення в російському суді.

Нагадаємо, 25 листопада росіяни протаранили український корабель у Чорному морі. В результаті таких дій було захоплено шістьох українських моряків.

Проти них згодом було обрано запобіжний захід. Затриманих українських моряків доставили до окупованого Росією Криму і заарештували за підозрою у “порушенні російських кордонів”.

Згодом з Сімферополя їх відправили до СІЗО “Лефортово” у Москві. Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими.

Також командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко запропонував себе в обмін на 24 українських моряків, захоплених росіянами у полон в Чорному морі.

 

273 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up