У 2019 році держава вперше профінансує науку у вишах на 100 млн грн — МОН

Йдеться про фінансування наукових досліджень у вищих навчальних закладах. Такий спосіб фінансування наукової діяльності університетів та інститутів передбачено вперше. 

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України.

До цього виші отримували лише короткострокове фінансування під конкретні вузькоспеціалізовані проекти.

«Наука в університетах уперше почне реально зрівнюватися за інституційною спроможністю з наукою в науково-дослідних установах. Оскільки національна наукова система є єдиним цілісним організмом, то виграють від цього всі: і університети, які утвердяться як важливі осередки досліджень, і академічні інститути, які отримають дієвих партнерів на науковому полі», — повідомив заступник міністра освіти та науки України Максим Стріха, передає прес-служба МОН.

Зазначається, що фінансування надаватимуть не університету, а під конкретні наукові дослідження у семи пріоритетних напрямках, серед яких аграрні, воєнні, гуманітарні, суспільні, математичні та технічні науки, а також біологія та охорона здоров’я.

Наприкінці грудня 2018 року МОН затвердило нові норми вступу до вишів. Зокрема, для вступу на бакалаврат прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 років, крім оцінок з іноземних мов. Для мов будуть діяти лише сертифікати 2018 та 2019 років.

Також у 2019 році державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти.

Нагадаємо, відкрито реєстрацію на пробне ЗНО-2019.

224 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up