Вибори-2019: як голосувати переселенцям

Вибори-2019: як голосувати переселенцям

31 грудня офіційно розпочався прийом заяв про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Цією процедурою можуть скористатися переселенці, які бажають взяти участь у виборах.

Відтак, аби проголосувати на виборах громадянам України, які тимчасово змінили місце проживання, необхідно насамперед знайти адресу найближчого органу Державного реєстру виборців за місцем перебування в день виборів або місцем реєстрації як внутрішньо переміщеної особи (ВПО), та написати заяву про зміну місця голосування.

Зробити це можна не пізніше, ніж за 5 днів до виборів, що відбудуться 31 березня.

Експерти ГО «Група впливу», які є співавторами проектів Законів №2501а-1 та №6240 «Про внесення змін до деяких законів України щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян», зауважують:

«Не  відкладайте візит до органу ведення реєстру виборців на останні дні, особливо якщо ви живете в густонаселених містах. Краще спокійно без черг це зробити і бути впевненим, що зможете проголосувати на виборчій дільниці за місцем свого фактичного проживання»

Наразі законопроект №6240 «Про внесення змін до деяких законів України щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян» знаходиться на розгляді Комітету з питань правової політики та правосуддя.

Однак у вересні 2018 року у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій заявили, що внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської областей все ж зможуть скористатися спрощеною процедурою зміни місця голосування на президентських і парламентських виборах, а також на всеукраїнському референдумі. Це ж стосується й переселенців із АР Крим та Севастополя.

“ЦВК спростила процедуру зміни місця голосування для ВПО Донецької та Луганської областей. Тепер, у разі якщо виборці – внутрішньо переміщені особи, виборча адреса яких розташовується на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їхніх частин у Донецькій і Луганській областях, кордони і перелік яких визначаються Президентом України в порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях”, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування. Запровадження процедури можна скористатися лише на період проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму”, – йдеться в поясненні.

Аби реалізувати своє право голосу на президентських виборах переселенцям потрібно:

1.В період з 31 грудня до 25 березня 2019 року прийти з паспортом до органу ведення Реєстру виборців за місцем фактичного проживання.

2. Написати заяву про тимчасову зміну місця голосування, відповідно до якої громадянин України має право змінити дільницю голосування відповідно до адреси де він перебуватиме на день виборів.

3. Заяву повинен невідкладно розглянути орган ведення реєстру.

4. Виборець отримує посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця проживання. (за бажанням він може перевірити себе у списках виборців у приміщенні нової виборчої дільниці не раніше 23 березня)

5. У випадку призначення другого туру виборів виборцеві доведеться повторити процедуру тимчасової зміни місця голосування.

Нагадаємо, чергові президентські вибори офіційно призначили на 31 березня наступного року.

Також вибори в 45 об’єднаних територіальних громадах 10 областей, у яких до 26 грудня 2018 року діяв воєнний стан, можуть відбутись одночасно з президентськими виборами у березні 2019 року.

Syla.news

 

 

730 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up