Ще 12 кандидатів до Антикорупційного суду рекомендують зняти з конкурсу: таких уже 20 зі 113

Ще 12 кандидатів до Антикорупційного суду рекомендують зняти з конкурсу: таких уже 20 зі 113

Громадська рада міжнародних експертів провела друге засідання щодо доброчесності кандидатів на посаду суддів Вищого антикорупційного суду. За його результатами міжнародні експерти рекомендують зупинити участь у конкурсі 12 кандидатів.

Про це повідомляє “Громадське”.

Зокрема, сумнівними кандидатами вважають:

Білоус Інну Олександрівну.

Вона є суддею Тернопільського окружного адміністративного суду. За інформацією коаліції громадських організацій, суддя причетна до ухвалення рішень проти активістів Революції Гідності. У 2013-2014 роках вона обмежувала право на мирні зібрання.

Крім того, за даними громадських активістів, суддя Білоус, можливо, приховує своє майно. А саме – безоплатно користується квартирою свекрухи.

Бурду Петра Олексійовича

Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області. Був звільнений через порушення суддівської присяги. Раніше він подавався на конкурс до Верховного Суду та отримав негативний висновок від

Громадської ради доброчесності через незадекларований будинок у 2015 році.

Дідика Миколу Володимировича  

Суддя Голосіївського районного суду міста Києва, який, за інформацією громадських активістів, ймовірно не задекларував

право користування усім майном. В електронній декларації за 2015 рік Дідик вказав дві автівки Subaru Forester та Skoda Fabia як спільну із дружиною власність. Сім’я отримала право власності на них у 2013 та 2005 році відповідно. Однак у паперових деклараціях за 2012-2014 роки та паперовій за 2015 рік своє право власності на ці транспортні засоби Дідик не вказав, зазначивши лише право власності дружини. Про це повідомило видання «Українська правда».

Дмитрієва В’ячеслава Станіславовича

Він є суддею Донецького окружного адміністративного суду. Громадські активісти, які аналізували досьє кандидатів до Антикорупційного суду припускають, що Дмитрієв навмисне знизив вартість автомобіля Mitsubishi Outlander 2.0 2013 року випуску, аби уникнути фінансового моніторингу. У декларації кандидат заначив, що своє авто він придбав за 149 тисяч гривень.

Кімстачова Олега Сергійовича

Він — суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області. Громадські організації стверджують, що суддя здійснював серйозні процесуальні порушення за порушення автоматичної системи розпоідлу

справ. Крім того, кандидат був депутатом Печенізької селищної ради Харківської області в 2006-2010 роках, про що зазначено в його досьє. Це, на думку громадськості, унеможливлює його участь в конкурсі.

Омельяна Олексія Сергійовича

Суддя Господарського суду Житомирської області. Щодо нього немає негативних рекомендацій з боку громадського середовища. Однак існує пересторога від Громадської ради міжнародних експертів.

Онуфрієва Віктора Миколайовича

Суддя Кропивницького апеляційного суду Віктор Онуфрієв, ймовірно, вдається до приховування власного майна через реєстрацію на матір, яка є пенсіонеркою 1946 року народження. Такого висновку дійшли громадські організації в публікації-аналізі у виданні «Українська правда». Так, у 2014 році мати судді придбала квартиру площею 67 кв.м. та вартістю понад 1 млн грн, а в 2017 році — автомобіль. Існують обґрунтовані сумніви щодо спроможності матері-пенсіонерки здійснювати такі покупки. Окрім цього, Онуфрієв не вказав у декларації кредитні зобов’язання своєї дружини.

Соловйова Івана Миколайовича

Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області. Негативного висновку громадськості щодо цього кандидата немає.

Феськова Петра Васильовича

Суддя Млинівського районного суду Рівненської області. Негативного висновку громадськості щодо цього кандидата немає.

Хитрика Руслана Івановича

Наразі кандидат працює помічником голови Рожищенського районного суду Волинської області. Раніше працював суддею. Однак у травні 2018 року. Вища кваліфікаційна комісія суддів визналайого таким, що не відповідає посаді судді за результатами кваліфікаційного оцінювання, що мало б стати підставою для звільнення. Але наступного місяця рішенням Вищої ради правосуддя суддя був звільнений з посади за власним бажанням — тобто уникнув звільнення через невідповідність посаді. Про це повідомляє видання «Українська правда».

Окрім цього кандидат має низку дисциплінарних порушень. Зокрема, причиною ініціювання його звільнення стало вчинення ним дорожньо-транспортної пригоди у стані алкогольного сп’яніння, внаслідок якої постраждали люди. 12 серпня 2014 року він перевищив швидкість, при обгоні перед пішохідним переходом зіткнувся з попутною машиною, завдавши пасажирам легких тілесних ушкоджень, намагався втекти, вміст алкоголю в крові тоді підтвердили в наркодиспансері.

Черниш Тетяну Олександрівну

Суддя у відставці з Умані. Під час конкурсу до Верховного Суду Тетяна Черниш отримала негативний висновок Громадської ради доброчесності. Зокрема, через спроби втручання в автоматизовану систему документообігу суду.

Ягунова Дмитра Вікторовича

Адвокат Дмитро Ягунов є юрисконсультом ТОВ «Фортранс». Як повідомляє видання «Українська правда», він у 2015 році задекларував дохід на рівні 20 тис. грн, а у 2017 – 40 тис. грн. Такі мінімальні доходи створюють сумніви у можливості придбання квартири у Києві вартістю понад 1,3 млн грн у 2016 році.

Нагадаємо, що під час першого засідання закордонні експерти ініціювали ветування 8 кандидатів.

Спільне засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради міжнародних експертів відбудеться 18 січня. На ньому і вирішуватиметься майбутнє кандидатів, щодо яких є сумніви.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня 2018 року Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ, які згодом підписав президент. 

Зазначимо, створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

 

520 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up