Зовсім скоро утеплювати львівські будинки стане в рази важче

Львівська міська рада розробила проект рішень, який буде чітко визначати заборону утеплення фасадів пам’яток архітектури та цінних історичних забудов. Кілька пунктів цієї постанови навіть стосуватимуться утеплення багатоповерхівок.

Про це в четвер, 3 грудня, під час брифінгу розповів заступний мера Львова Андрій Москаленко.

В 2017 році було прийняте рішення постанови Кабміну щодо окремої процедури по роботі з будинками, але пізніше в цю постанову було внесено зміну, що стосується можливості утеплення фасадів будинків без отримання дозволів.

Мова йде про будинки, які не несуть історичної цінності, та об’єкти культурної спадщини місцевого значення. Львівська міська рада планує переглянути цей дозвіл і заборонити клаптикове утеплення фасадів будинків, а також заборонити утеплювати пам’ятки архітектури.

«До цього питання Кабмін підійшов правильно з точки зору енергозбереження. Але що стосується львівської архітектури, будинків в історичних містах, то такий підхід може завдати їм значної шкоди, бо декор таких будинків буде знищений цілком. Пункти нашого рішення передбачають заборону клаптикового утеплення всіх будинків, повністю заборони утеплення фасадів у пам’ятках архітектури, а для утеплення будинків, що є в межах історичного ареалу, мають бути надані висновки управління охорони історичного середовища», – роз’яснила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Ця постанова буде винесена на найближче засідання виконкому і, якщо буде проголосована, то почне діяти в межах тижня.

«Паралельно ми готуємо проект листа. Після рішення виконкому ми ознайомимо з нашими намірами Кабінет Міністрів України, аби вони відкоригували своє рішення. Наше рішення можуть оскаржити, але воно тільки деталізує рішення держави», – додав Андрій Москаленко.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України дозволив утеплювати старий житловий фонд без отримання дозволів.

Syla.news

233 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up