Верховний Суд заборонив перевіряти переселенців для отримання виплат

Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконними дві постанови Кабміну, які стосуються перевірки факту наявності переселенців за зареєстрованим місцем перебування для отримання соцвиплат. Відповідною постановою залишено без задоволення скаргу Кабміну на рішення першої та апеляційної інстанцій, якими нормативні акти уряду були визнані незаконними.

Повідомляє “Укрінформ”.

“Касаційний адміністративний суд України постановив: касаційну скаргу Кабінету міністрів України залишити без задоволення. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2018 року залишити без змін”, – йдеться у резолютивній частині рішення суду від 20 грудня 2018 року.

Колегія суддів Верховного Суду при розгляді скарги Кабміну врахувала рішення Окружного адмінсуду міста Києва та Київського апеляційного адмінсуду, якими було визнано такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили положення “Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” та “Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування”, які були затверджені постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 та постановою «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 року № 637.

“Касаційна скарга не містить належних та обґрунтованих доводів, які б спростовували наведений висновок суду. У ній також не зазначено інших міркувань, які б не були предметом перевірки апеляційного суду та щодо яких не наведено мотивів відхилення такого аргументу”, – йдеться в ухваленому рішенні.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, у червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб.

Уряд ухвалив низку нормативних актів, відповідно до яких представники органів соціального захисту або інших органів влади чи установ відвідували помешкання переселенців, аби через акт засвідчити факт наявності людини за зареєстрованим місцем перебування.

У випадку відсутності за місцем зареєстрованого перебування переселенець-пенсіонер міг бути позбавлений права на отримання пенсії, а внутрішньо переміщені особи – матеріальної допомоги.

Нагадаємо, 9 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон про житло для переселенців. 

Також раніше у мінсоцполітики назвали кількість внутрішньо переселених осіб.

228 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up