Надмірне використання соцмереж викликає депресію у дівчат

Надмірне використання соцмереж викликає депресію у дівчат

Більш високий рівень депресії у дівчат пов’язаний з часом, який вони витрачають на соціальні медіа, а онлайн-залякування та поганий сон є головними винуватцями поганого настрою, свідчить нове дослідження.

Три чверті 14-річних дівчат, які страждають від депресії, також мають низьку самооцінку, незадоволені тим, як вони виглядають, та сплять сім або й менше годин вночі, показало дослідження, – пише видання The Guardian.

«Дівчата, здається, більш вразливі до цього, ніж хлопці», – зазначила професор Івонн Келлі, з Університетського коледжу Лондона, яка очолювала дослідження.

Дослідження ґрунтується на опитуванні майже 11 тис. молодих людей у віці 14 років, які беруть участь у Millennium Cohort Study.

Воно встановило, що багато дівчат витрачають набагато більше часу на соціальні мережі, ніж хлопці, а також у них значно частіше спостерігаються ознаки депресії, пов’язані з їхнім використанням таких платформ як Instagram, WhatsApp та Facebook.

Надмірне використання соцмереж викликає депресію у дівчат

Було встановлено, що двоє з п’яти дівчат витрачають у соціальних мережах принаймні три години на день, у порівнянні з 1 з 5 хлопців. Тоді як один з 10 хлопчиків взагалі не використовує соціальні медіа, лише 4% дівчат сказали те саме.

«Взаємозв’язок між використанням соціальних медіа та симптомами депресії були більшими у дівчат, ніж у хлопців. Чим довше дівчатка перебували у соціальних мережах, тим більше загострювалися у них симптоми депресії», – пояснила Келлі.

Соціальні медіа також впливали на погіршення сну, особливо серед 14-річних, які мають клінічні ознаки депресії. У той час, як лише 5,4% дівчат та 2,7% хлопців загалом заявили про те, що вони сплять сім або менше годин, 48,4% дівчат та 19,8% хлопців з поганим настроєм сказали те саме. Половина депресивних дівчаток та чверть депресивних хлопчиків сказали, що вони погано сплять «більшість часу».

Автори стверджують, що порушення сну обумовлено тим, що молоді люди допізна сидять у соціальних мережах та прокидаються від сповіщень, що надходять на їхні телефони. Висновки дослідження опубліковані у журналі EClinicalMedicine.

Syla.news

364 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up