Епіфаній розповів, як функціонуватиме РПЦ в Україні

Предстоятель Української православної церкви Епіфаній переконаний, що в Україні буде в подальшому існувати Російська православна церква і буде багато охочих залишатись там. І ще – що інші церкви світу визнають Православну церкву України лише після отримання Томосу.

Про це митрополит Київський зазначив в інтерв’ю для DW, передає НВ.

“Моя позиція чітка, яка була висловлена одразу після Об’єднавчого собору, про те, що двері нашої церкви відкриті для всіх православних України. Ми запрошуємо всіх представників, які зараз знаходяться в лоні Російської православної церкви, щоб вони приєдналися до незалежної ПЦУ”, – зазначив Епіфаній.

Предстоятель додав, що всі повинні обирати свій релігійний центр добровільно, архієрей з єпархією чи священник з громадою повинні визначитися самостійно.

“Якщо вони на загальних зборах вирішують, що хочуть добровільно долучитися до новоствореної ПЦУ, відповідно звертаються до нас, і ми приймаємо їх вже у нашу структуру єдиної ПЦУ”, – додав митрополит.

В цілому прогнозується перехід половини парафій Російської православної церкви до Православної Церкви України.

Також Епіфаній висловив думку, що отримання Томосу від Константинопольської матері-церкви  – це вже є першим кроком у визнанні іншими помісними православними церквами.

“Це є визнанням вже першої помісної православної церкви. З часом, після отримання, ми будемо працювати над тим, щоб інші православні церкви визнавали автокефалію і незалежність нашої помісної православної церкви. Але поки я не можу озвучити те, хто із церков це зробить. Звичайно, що найперше визнають церкви грецької традиції”, – зазначив Епіфаній.

Митрополит додав, що всі помісні церкви говорять про те, що після офіційного визнання, після вручення томоса вони дадуть відповідь на питання, коли зможуть визнати ПЦУ як незалежну церкву.

Нагадаємо, попри протести Російської православної церкви і підконтрольного їй Московського патріархату в Україні 15 грудня в Софії Київській пройшов Об’єднавчий собор, на якому була створена єдина Православна церква України.

Її предстоятелем обрано митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка).

Згодом російське духовенство вибухнуло істерикою і назвало Об’єднавчий собор неканонічним.

Також Епіфаній повідомив, що Михайлівський Золотоверхий собор буде головним храмом нової Православної церкви України.

Очікується, що 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій вручить йому Томос про автокефалію.

 

392 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up