Супрун: лише 1% імпортних ліків завезені з Росії

На Львівщині з дитячим кором боротимуться масштабною кампанією у навчальних закладах

3 січня у Львові в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла про надзвичайні заходи для захисту від кору та про підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору. Так, у школах та дитсадках будуть проводити збори на тему вакцинації проти захворювання, індивідуальні бесіди психологів та фахівців із батьками, які мають сумніви. 

Водночас без письмової батьківської згоди вакцинацію дітям проводити не будуть.

Зі слів генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимира Курпіти, наразі у Львівській області є 52 тисячі доз вакцини виробництва Бельгії та США, які будуть використані для надзвичайних заходів. Додатково міністерство готове поставити ще таку саму кількість доз, якщо виникне необхідність.

Як стало відомо, Львівська область є лідером щодо кількості хворих – це понад 11 тисяч зареєстрованих випадків кору за 2018-ий рік, відповідно – 22% відносно усіх інших зареєстрованих випадків.

Як зазначила Уляна Супрун, сьогодні не існує ліків від кору. Зарадити може лише своєчасне вакцинування.

“Кір – це така сама загроза для здоров’я та життя людей, як і війна. Бо в Україні більше 50-ти тисяч людей захворіли на кір. Ми розпочинаємо з Львівської області, а тоді будемо поширювати цю кампанію в Івано-Франківській, Одеській та Закарпатській областях. Там також дуже низький рівень вакцинації та підвищений рівень спалаху кору”, – розповіла Уляна Супрун.

До того ж у школах та дитсадках будуть проводити збори на тему вакцинації проти кору, індивідуальні бесіди психологів та фахівців із батьками, які мають сумніви. Водночас без письмової батьківської згоди вакцинацію дітям проводити не будуть.

Також міністр розповіла, як самостійно перевірити вакцину на якість.

“На кожному флаконі є маленький квадратик. Він повинен бути іншого кольору, ніж кришка. Ви можете перевірити це самостійно”.

Нагадаємо, Уляна Супрун поділилася амбіційними планами на 2019-ий рік.

Марта Лазарчук, Syla.news

401 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up