Держбюджет на 2018 рік прийнято

Бюджет 2018 року недовиконали на 8,1 млрд грн — Мінфін

За підсумками 2018 року доходи державного бюджету склали 716,6 мільярда гривень, що на 8,1 мільярда гривень (1,11%) менше, ніж планувалось.

Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства фінансів України.

Зазначається, що з податкових надходжень найбільше недоотримали акцизного податку — на 8% менше від плану (86,9 мільярда гривень). Також недовиконали надходжень від внутрішнього податку на додану вартість (93,9% від плану) та рентних платежів (97,4% від плану).

Крім цього, держбюджет недоотримав 11,7% відрахувань з прибутку Національного банку України. Їх планувалось отримати на 44,6 мільярда гривень.

Водночас, за деякими податками в уряді зафіксували перевиконання. Зокрема, податок на прибуток підприємств перевиконали на 18,5%, а податок на доходи фізичних осіб на 0,7%.

Проте у Мінфіні повідомляють, що недовиконання доходів бюджету не спричинило суттєвих негативних наслідків через те, що уряд недовиконав державних видатків на близько 2,4%.

«Основною статтею, за якою фактичні видатки були на 12,2 млрд грн нижчими за планові через курсову різницю, було обслуговування державного боргу», — повідомили у відомстві.

Нагадаємо, Мінфін хотів розширити ринок і отримати можливість співпрацювати з новими кредиторами.

Syla.news

295 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up