Політичний оглядач прокоментував зростання рейтингів Порошенка

Політичний оглядач прокоментував зростання рейтингів Порошенка

Фонд “Демократичні ініціативи” разом з центром Разумкова оприлюднили дані нового опитування. Згідно з оновленою передвиборчої соціологією, за останні місяці найбільше зріс рейтинг у Петра Порошенка – на майже 6%. З чим пов’язана зміна електоральних вподобань, журналісти Syla.News запитали у політолога.

 

Політичний оглядач прокоментував зростання рейтингів Порошенка

“Свіжо оприлюднені дані соціології вказують на те, що команда  Порошенка йде правильним шляхом”, –  вважає політолог Валентин Балагура.

Він пояснює, що рейтинги чинного президента пов’язуються ланцюжком вчинків, які і вималювали йому таку картину.

“Варто повернутись ще до того моменту, коли він запропонував ввести воєнний стан. Ця ситуація нагадала громадянам про проблему на сході України та створила в очах образ справжнього головнокомандувача.

Не слід забувати, що вирішення військового конфлікту з Росією стоїть на першій сходинці у порядку денному. Інші кандидати ніяким чином не спромоглися зайнятись вирішенням цього питання. У підсумку, лише Петро Порошенко зумів залучитись підтримкою саме тієї електоральної частини, яка хоче рішучих дій у протистоянні з агресором”, – каже політолог.

Експерт зазначає, що поряд з цим з’явився образ чесної людини.

Йому (Петру Порошенку – ред.) вдалось це зробити за рахунок того, що воєнний стан ніяким чином не повпливав на виборчий процес глави держави. Виглядало так, наче ці кроки є необхідними і не мають жодного стосунку до його передвиборчої агітації.

Звісно, що найбільше на це вплинуло надання Томосу. Цей історичний момент не міг не додати йому значної підтримки серед населення. Усі кроки, які дистанціюють нас від Російської Федерації дозволяють залучати до себе все більше патріотично налаштованих людей”.

Варто також додати, що в Україні є досить високий показник релігійності, тому цю цінну електоральну базу вдалось залучити також лише йому.

“Армія, мова, віра – три гасла, які є основою виборчої кампанії Порошенка. Йому вдалось в повному обсязі підняти рейтинги за рахунок двох питань – залишилась лише мова.

Попри те, соціологічне дослідження не охопило події, які стались на новий рік. Тепер вже офіційне включення Зеленського в боротьбу за посаду президента внесло свої корективи. Вважаю, що рейтинги Петра Порошенка та Юлії Тимошенко найближчим часом впадуть на декілька позицій, а Володимира Зеленського навпаки піднімляться”, – зазначив Валентин Балагура.

Зазначимо, за даними Фонду “Демократичні ініціативи” та центру Разумкова станом на грудень Юлію Тимошенко підтримують  понад 16% українців, чинного президента Петра Порошенка – майже 14%. На третьому місці – шоумен Володимир Зеленський із рейтингом у 8.8%. Майже стільки ж – у Юрія Бойка. Його підтримують 8.% українців. По майже 7% – у Олега Ляшка та Анатолія Гриценка.

За чотири місяці найбільше зріс рейтинг у Петра Порошенка – з менш ніж 8% станом на початок вересня до нинішніх майже 14%. Тож соціологи прогнозують фінальну битву між двома кандидатами – нинішнім президентом і Юлією Тимошенко.

Нагадаємо, раніше ІА Syla.news представила результати експертного рейтингу «Лідери громадського впливу Львівщини-2018» – моніторингу діяльності учасників суспільно-політичного життя області.

691 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up