Кандидатське СЕРЕДовище. Стартові умови

Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала. Хоча процес реєстрації кандидатів лише набирає обертів, суспільство виглядає значною мірою наелектризованим передчуттям «великих перегонів». Тому не зайвим буде звернути увагу на актуальні особливості кампанії.

Вибори глави держави розпочалися вчасно, а воєнний стан, крім вирішення прагматичних завдань підготовки до відсічі можливій агресії з боку Росії, мав нагадати мільйонам наших співгромадян, що війна з української землі не пішла. Це сувора реальність: президентські та парламентські вибори вперше пройдуть у інформаційному шлейфі протистояння з Росією, відкрита фаза якого триває п’ятий рік.

Не викликає сумніву, що Росія намагатиметься вплинути на перебіг президентської кампанії в Україні. Оскільки обрання політика, який поведе Україну шляхом капітуляції, виглядає маловірогідним, Кремль намагатиметься максимально делегітимізувати перебіг українських виборів. У різний спосіб, тут можливими виглядають насамперед спроби зірвати вибори в окремих містах чи адміністративно-територіальних одиницях чи забарвлення електорального процесу різноманітним смердючим негативом.

Найкращою відповіддю цьому виглядає висока електоральна активність, осмислена участь у виборах. З огляду на останні соціологічні опитування, явка на дільниці для голосування 31 березня буде високою, залишилося забезпечити осмислене волевиявлення та відмову від участі у оборудках, які пропонуватимуть штаби різних кандидатів.

До речі, соціологічні дослідження, які протягом 2018 року опосередковано переконували виборців, що альтернативи Юлії Тимошенко практично немає, буквально наприкінці грудня зафіксували зростання популярності Петра Порошенка. Це означає, що «війна опитувань» триватиме, і до серйозних та авторитетних фірм підключаться структури разового використання.

Маємо бути готовими, що у цій президентській кампанії, власне як і в попередніх, не буде місця fair play. Ставки на виборах глави держави в Україні традиційно є високими, і це необхідно враховувати не лише під час спостереження за ними, але і у випадку особистого волевиявлення.

Євген МАГДА, Інститут світової політики

Попередні дописи автора в рубриці “СередОвище виборів”:

Стартові умови

Непроста Україна

Невідомі повноваження

Фактор особистості

Уроки з протоки

Вітчим незалежності

Чорно-білий президент

Надія та розчарування

378 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up